Info

Dodatkowy dzień wolny od pracy w listopadzie

Zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku przypada w sobotę. Jako, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy, pracownikom należy się dodatkowy dzień „urlopu”. 

Kodeks pracy nakazuje

Grupa... dlaczego warto się szczepić?

Grypa to poważna choroba zakaźna, niestety bardzo lekceważona przez Polaków. Wirus występuje na całym świecie, a przez brak odpowiedniej profilaktyki łatwo się rozprzestrzenia, tworząc realne zagrożenie epidemiologiczne, jego powikłania odbierają życie dziesiątkom Polaków rocznie. Ważną kwestią jest profilaktyka wśród służb mundurowych, które w momencie takiego zagrożenia mają zadbać o bezpieczeństwo obywateli. Z tego powodu Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy 16 października br.

10 grzechów polskich sklepów internetowych

„Nie mogę wiedzieć wszystkiego, nie jestem Duchem Świętym!”, „A czego się pan spodziewał za tę cenę?”, „Musiał pan sam uszkodzić towar!” ― to tylko przykłady niezbyt miłych odpowiedzi pracowników centrum obsługi klienta w sklepach internetowych. Jak się okazuje, polscy e-sprzedawcy mają na sumieniu dużo więcej grzechów.

SMS-y z kobiecego punktu widzenia

Kobiety częściej przekazują w SMS-ach emocje a mężczyźni używają ich do bardziej pragmatycznych celów.  Panie chętniej niż panowie (63 proc. do 45 proc.) wysyłają SMS-y Premium, aby wspierać akcje charytatywne. Kobiety dominują również wśród uczestników konkursów audio-tele, quizów,  oraz głosowań w programach telewizyjnych, radiowych oraz internetowych   – takie są ustalenia z raportu „Komunikacja SMS w Polsce 2012” przygotowanego przez Platformę SerwerSMS.pl.

Języki obce są nam obce?

Znalezienie dobrej pracy, swoboda podczas wyjazdów zagranicznych czy nawet korzystanie z Internetu. W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezbędna, aby realizować swoje cele i plany. Jednocześnie według najnowszego badania CBOS tylko 30 % Polaków zna język angielski w stopniu komunikatywnym. Dlaczego tak się dzieje? I co można zrobić, aby lepiej sobie z nim radzić?

Rekordowa liczba zachorowań na grypę

W okresie od 1 do 31 grudnia 2012 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 261 024 zachorowania i podejrzenia zachorowań na grypę. Rok temu, w tym samym okresie przypadków grypy było o 144 483 mniej. Natomiast w ciągu pierwszego tygodnia stycznia 2013 odnotowano dodatkowo 134 358 zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę. Informacje te wskazują, że liczba zachorowań na grypę jest w tym sezonie rekordowo wysoka!

Jak najlepiej ochronić się przed wirusem?

Ruszył Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”

Kupując artykuły spożywcze warto sprawdzić datę ważności i skład produktu, a także przyjrzeć się dodatkowym oznaczeniom odnoszącym się do pochodzenia wyrobu. Zwolennicy rodzimych wyrobów powinni szukać produktów z godłem „Doceń polskie”, zaś konsumenci zainteresowani żywnością ekologiczną - „Euro-liścia”.
 
Czytaj etykiety i kupuj świadomie

Przedświąteczny spokój. To możliwe!

Święta zbliżają się do nas wielkimi krokami. Codziennie przypomina nam o tym śnieżna aura za oknem oraz wszechobecne ozdoby w galeriach handlowych. U niektórych powoduje to miły uśmiech na twarzy, radość i spokój. Ale są też tacy, którzy na myśl o świętach dostają gęsiej skórki, niestety dotyczy to przede wszystkim kobiet, które w zabieganej codzienności nie mają czasu na to, aby przygotować idealne święta.

Czym martwi się Polak?

Żyjemy w niespokojnych emocjonalnie czasach. Wciąż atakowani  przez media informacjami o tragediach na drodze, katastrofach, ale również rozwodach, dramatach rodzinnych i kryzysie w gospodarce. Wahania cen walut, koszty kredytów, problemy ze zdrowiem i relacjami rodzinnymi to standardowy bagaż, który dźwiga statystyczny Polak. Efektem tego są lęki, obawy i frustracje, z którymi borykamy się codziennie. Często stajemy w martwym punkcie, nie mogąc podjąć właściwej decyzji.

Postęp w leczeniu zaawansowanego raka piersi.

Po raz pierwszy od 15 lat, kobiety z hormonozależnym zaawansowanym rakiem piersi doczekały się nowoczesnej terapii. Hormonozależny HER2-ujemny rak piersi to najbardziej rozpowszechniona postać tego nowotworu u kobiet.

Subskrybuje zawartość

Logowanie

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera

Nie masz jeszcze konta??

Zarejestruj się by móc korzystać ze wszystkich możliwości serwisu. Zajmie Ci to mniej niż minutę!

Zarejestruj