Między ludźmi

Fakty i mity na temat impotencji

Czy impotencja to wyłącznie choroba starszych panów? Czy rowerzyści znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka rozwoju zaburzeń erekcji? Czy problemy ze wzwodem mogą być zwiastunem poważnych chorób? Dowiedz się, które przekonania na temat impotencji są prawdziwe, a które fałszywe.

Impotencja to choroba doświadczana jedynie przez starszych mężczyzn.

Socjolog: coraz więcej polskich katolików praktykuje "po swojemu"

Choć Polska opiera się sekularyzacji typowej dla Europy Zachodniej, to od dwóch dekad następuje powolny spadek tradycyjnej religijności w naszym kraju. "Polscy katolicy coraz częściej dystansują się wobec instytucji kościelnej, praktykując na własny sposób" - powiedziała PAP socjolog religii, prof. Irena Borowik.

Otyłość dzieci – problem dorosłych

Nadwaga i otyłość coraz częściej nazywane są chorobami cywilizacyjnymi naszego wieku. Niestety, z tymi poważnymi problemami zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Badania wskazują, że liczba dzieci z nadmiernymi kilogramami systematycznie wzrasta. UNICEF podaje, że w Polsce aż 17% dzieci w wieku 11-15 lat ma nadwagę. 

Zmiana w systemie emerytalnym – co wybrać?

Według rządowych zapowiedzi Polacy będą mieli częściową dowolność w wyborze pomiędzy OFE i ZUS. Podjęcie decyzji nie jest łatwe, ponieważ w obu wariantach, wysokość przyszłych świadczeń zależna jest od wielu czynników. Czym warto się więc kierować? Jakie czynniki uwzględnić? Ekspert Expandera zwraca uwagę, że najbardziej istotny przy dokonaniu wyboru, jest nasz wiek. To od niego zależy bowiem jak długi okres dzieli nas od przejścia na emeryturę. 

Nie przepłacaj za pobranie gotówki z bankomatu

Przed wakacyjnym wyjazdem warto sprawdzić, z których bankomatów możemy korzystać bez uiszczania dodatkowej opłaty. Z informacji zebranych przez Expandera wynika bowiem, że za pobranie 500zł z maszyny innego banku, możemy zapłacić nawet 20zł. W części banków jednak, nawet z najtańszym kontem, będziemy mogli bezpłatnie pobrać pieniądze we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie.

Kredyt gotówkowy - na co zwracać uwagę?

Kredyt gotówkowy to bezsprzecznie najpopularniejsza forma pożyczki. Szybka, nie wymagająca zabezpieczeń w postaci hipoteki, ma niedługi okres spłaty i nie generuje zbędnych formalności. Jednak wybór tej, z pozoru idealnej, formy pożyczki nie zawsze przychodzi tak łatwo. Decydując się na nią warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą w wyborze korzystnej oferty i uchronią przed nadmiernym zadłużeniem.

Baba za kierownicą – to brzmi dumnie

Powiedzenia „kobieta za kierownicą!” i „jeździsz jak baba!” znamy wszyscy. I nic dziwnego – regularnie słyszymy je na polskich skrzyżowaniach. W świetle badań okazuje się, że te słowa mają zupełnie inne znaczenie, niż mogłoby się wydawać.

Czy Twoje dziecko nie powinno schudnąć?

Nadwaga to bardzo przykry problem, który coraz częściej dotyka dzieci. Jest on szczególnie istotny, jeśli chodzi o młode osoby, gdyż to właśnie one stają się obiektami kpin i żartów dotyczących wyglądu. A ponieważ trudno jest im się pogodzić z tego rodzaju drwinami, stają się zamknięte w sobie i wycofują się z kontaktów społecznych. Niewłaściwa waga u dzieci stanowi więc problem zarówno natury fizycznej jak i psychicznej.

Jak kontrolować budżet w związku

Jedno z nich rozrzutne podczas gdy drugie chce oszczędzać – organizacja domowego budżetu nie jest sprawą prostą. Szczególnie, jeśli związek nie posiada statusu małżeństwa. Wtedy, przed świeżo upieczonymi współlokatorami staje widmo finansowego sporu o wspólne finanse. Jak udowadniają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego okazuje się jednak, że wystarczy przestrzegać kilku zasad by skutecznie organizować wydatki i odzyskać kontrolę nad domowym budżetem.

Finansowo nieformalni

Wyjazd dziecka na studia

Wraz z wrześniem kończą się studenckie wakacje. Wiele młodych osób wyjeżdża wówczas z rodzinnych domów, aby rozpocząć lub kontynuować naukę w innym mieście. Jest to szczególne przeżycie dla świeżo upieczonych studentów i ich rodzin.  Często taki wyjazd wiąże się z pierwszym w naszym życiu tak długim rozstaniem.

Subskrybuje zawartość

Logowanie

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera

Nie masz jeszcze konta??

Zarejestruj się by móc korzystać ze wszystkich możliwości serwisu. Zajmie Ci to mniej niż minutę!

Zarejestruj