Dodatkowy dzień wolny od pracy w listopadzie

Zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku przypada w sobotę. Jako, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy, pracownikom należy się dodatkowy dzień „urlopu”. 

Kodeks pracy nakazuje

Grupa... dlaczego warto się szczepić?

Grypa to poważna choroba zakaźna, niestety bardzo lekceważona przez Polaków. Wirus występuje na całym świecie, a przez brak odpowiedniej profilaktyki łatwo się rozprzestrzenia, tworząc realne zagrożenie epidemiologiczne, jego powikłania odbierają życie dziesiątkom Polaków rocznie. Ważną kwestią jest profilaktyka wśród służb mundurowych, które w momencie takiego zagrożenia mają zadbać o bezpieczeństwo obywateli. Z tego powodu Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy 16 października br.

10 grzechów polskich sklepów internetowych

„Nie mogę wiedzieć wszystkiego, nie jestem Duchem Świętym!”, „A czego się pan spodziewał za tę cenę?”, „Musiał pan sam uszkodzić towar!” ― to tylko przykłady niezbyt miłych odpowiedzi pracowników centrum obsługi klienta w sklepach internetowych. Jak się okazuje, polscy e-sprzedawcy mają na sumieniu dużo więcej grzechów.

Rekordowa liczba zachorowań na grypę

W okresie od 1 do 31 grudnia 2012 r. zarejestrowano w Polsce ogółem 261 024 zachorowania i podejrzenia zachorowań na grypę. Rok temu, w tym samym okresie przypadków grypy było o 144 483 mniej. Natomiast w ciągu pierwszego tygodnia stycznia 2013 odnotowano dodatkowo 134 358 zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę. Informacje te wskazują, że liczba zachorowań na grypę jest w tym sezonie rekordowo wysoka!

Jak najlepiej ochronić się przed wirusem?

Ruszył Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”

Kupując artykuły spożywcze warto sprawdzić datę ważności i skład produktu, a także przyjrzeć się dodatkowym oznaczeniom odnoszącym się do pochodzenia wyrobu. Zwolennicy rodzimych wyrobów powinni szukać produktów z godłem „Doceń polskie”, zaś konsumenci zainteresowani żywnością ekologiczną - „Euro-liścia”.
 
Czytaj etykiety i kupuj świadomie

Przedświąteczny spokój. To możliwe!

Święta zbliżają się do nas wielkimi krokami. Codziennie przypomina nam o tym śnieżna aura za oknem oraz wszechobecne ozdoby w galeriach handlowych. U niektórych powoduje to miły uśmiech na twarzy, radość i spokój. Ale są też tacy, którzy na myśl o świętach dostają gęsiej skórki, niestety dotyczy to przede wszystkim kobiet, które w zabieganej codzienności nie mają czasu na to, aby przygotować idealne święta.

Postęp w leczeniu zaawansowanego raka piersi.

Po raz pierwszy od 15 lat, kobiety z hormonozależnym zaawansowanym rakiem piersi doczekały się nowoczesnej terapii. Hormonozależny HER2-ujemny rak piersi to najbardziej rozpowszechniona postać tego nowotworu u kobiet.

Październik międzynarodowym miesiącem walki z rakiem piersi

Szanowne Panie!
Październik międzynarodowym miesiącem walki z rakiem piersi.

DBAM O SWOJĄ KOBIECOŚĆ
WIĘC SIĘ BADAM!


WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI: ŁĄCZY NAS KOBIECOŚĆ  wykonaj badania profilaktyczne.

IV Kongres Kobiet - 14 i 15. września 2012

Święto Kobiet już po raz czwarty! 14 i 15. września 2012 r. kobiety z całej Polski i nie tylko zgromadzą się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.Te dwa dni będą poświęcone dyskusjom, debatom i wymianie dobrych praktyk między paniami ze wszystkich środowisk.

W tym roku hasłami Kongresu są Aktywność Przedsiębiorczość Niezależność. Gorąco wierzymy, że każda kobieta jest przedsiębiorcza.


Rejestracja na Kongres jak co roku jest bezpłatna. Można jej dokonać tu:
http://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/register/iv_kongres_kobiet/rejestracja

„Pora na pomidora…” - II edycja kampanii

W 2011 r. statystyczny Polak spożył średnio niewiele ponad 39 kg owoców i ich przetworów. To niemal 10 kg mniej niż 10 lat temu! Kampania „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców” ma przekonać Polaków do walorów zdrowotnych i smakowych tych produktów oraz przyczynić się do wzrostu ich spożycia.
                       

Subskrybuje zawartość

Logowanie

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera

Nie masz jeszcze konta??

Zarejestruj się by móc korzystać ze wszystkich możliwości serwisu. Zajmie Ci to mniej niż minutę!

Zarejestruj