Spa & Wellness

Zabiegi z borowiną - 5 powodów na „TAK”

Borowina – „czarne złoto”, skuteczny lek i naturalny kosmetyk dla naszej skóry. Nie zawiera w sobie zbędnej chemii. Doskonale nadaje się jako recepta na „pogruchotane” kości, bóle stawów oraz kobiece dolegliwości. W dodatku zwalcza cellulit! Trudno uwierzyć? A jednak.

Rodzaje masażu - relaksacyjny i leczniczy

Walory masażu można długo wymieniać. Jako zabieg jest zadziwiająco skuteczny - już po jednorazowym zabiegu można poczuć, że przynosi ukojenie nerwów, uspokaja, relaksuje oraz pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję skóry.

Masaż wywodzi się z Chin i Indii, jest znany i praktykowany od setek lat. Rola masażu to przede wszystkim zapobieganie różnym chorobom, ale masaż jest postrzegany także jako technika wpływająca na poprawę samopoczucia, wyglądu i zdrowia. Choć jego rozwój nastąpił w XIX wieku, prawdziwy renesans przeżywa dopiero dzisiaj.

Ciepło i wilgotno, czyli czas na saunę

Zazwyczaj ośrodki spa wyposażone są w różnego rodzaju sauny, w których można się zrelaksować. Sauna to pomieszczenie, w którym panuje wysoka temperatura i wysoka lub niska wilgotność (w zależności od rodzaju sauny). Spędza się w nim od kilku do kilkudziesięciu minut. Po seansie w saunie bierze się zwykle kąpiel w chłodnej wodzie.

Zabiegi SPA od A do Z

Renomowane ośrodki spa każdego roku wprowadzają nowe zabiegi‚ aby utrzymać stałych i wymagających klientów. W swojej ofercie mają nawet po kilkaset pozycji. Starają się dla każdego gościa dobierać indywidualny zestaw zabiegów. Najważniejsze, aby dbałości o właściwą kondycję ciała towarzyszył relaks‚ spokój i wrażenie całościowego odnowienia.

Poniżej przedstawiamy niektóre mniej lub bardziej popularne zabiegi Spa.

SPA – zdrowie przez wodę

„Spa” to wspólna nazwa ośrodków, w których korzysta się z zabiegów wodnych oraz miejscowości ze źródłami wód leczniczych. Termin ten na dobre zadomowił się w naszym języku. W ostatnich latach zrobił tak zawrotną karierę, że stał się nawet obiektem badań językoznawców.

Najprawdopodobniej nazwa pochodzi od miasta Spa w Belgii

Rodzaje masażu egzotycznego

Rodzaje masaży egzotycznych Od kilku lat coraz większym zainteresowaniem cieszą się masaże egzotyczne - rodem z Chin, Japonii, Indii, Polinezji czy Tajlandii. Wchodząc do salonu masażu możemy natknąć się na takie nazwy, jak refleksologia, mau-ri, shiatsu, lomi lomi nui.

Większość z nich poza doskonałym oddziaływaniem na ciało i psychikę ma także głębokie podłoże filozoficzne i kulturowe.

Subskrybuje zawartość

Logowanie

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera

Nie masz jeszcze konta??

Zarejestruj się by móc korzystać ze wszystkich możliwości serwisu. Zajmie Ci to mniej niż minutę!

Zarejestruj