Ćwiczenia na wzrok - poznaj sprawdzone metody

Nie tylko nasze ciało potrzebuje ruchu, aby cieszyć się zdrowiem i dobrą formą. Gimnastykować należy również i oczy. Proste ćwiczenia powodują rozluźnienie napięcia akomodacyjnego oczu, przedłużając tym samym ich sprawność. Każde z ćwiczeń powinno trwać od 30 sekund do 1 minuty. Wykonujemy je bez okularów i szkieł kontaktowych.

•    Naprzemienna obserwacja obiektów położonych w różnej odległości: najpierw intensywnie wpatrujemy się w dal, a następnie przenosimy szybko wzrok na przedmiot znajdujący się od nas w bliskiej odległości.

•    Siadamy wygodnie przed ścianą i wolno, bez poruszania głową, przenosimy wzrok w lewą stronę i wracamy do patrzenia przed siebie. Potem przesuwamy wzrok w prawą stronę i znów wracamy do pozycji wyjściowej.

•    Siedząc  kierujemy wzrok w górę, np. na sufit. Powoli, nie poruszając głową, przenosimy wzrok z sufitu i patrzymy przed siebie, by po chwili przesunąć spojrzenie w dół. Po sekundzie powracamy do patrzenia przed siebie.

•    Wodzimy wzrokiem po okręgu, bez poruszania  głową. Każdy cykl ruchu kończymy spojrzeniem przed siebie.

•    Wyciągamy przed siebie rękę i prowadzimy palec wskazujący w kierunku oczu, śledząc uważnie jego ruch wzrokiem. Ćwiczenie to trzeba powtarzać kilka razy. Między kolejnymi powtórkami należy przykryć oczy dłońmi (powieki powinny być zamknięte) i wykonać kilka głębokich oddechów. Otwórz i odkryj oczy, pomrugaj i popatrz przed siebie.Komentarze:

Tenia1 napisane 6 lat 5 tygodni temu

Nie wszędzie robione są bezpłatne badania, najczęściej długo się czeka na możliwość skorzystania z funduszu zdrowia. Ostatnio musiałam prywatnie iść do okulistki gdy miałam stan zapalny. Tych ćwiczeń spróbuję.

marta0370 napisane 7 lat 12 tygodni temu

oprócz cwiczeń ważne są badania, dlatego warto korzystać z bezpłatnych badan, teraz w Poznaniu odbywa się akcja czas na wzrok można wybrać odpowiedni salon optyczny


Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.