Jak dbać o skórę w czasie wakacji?

Jak dbać o skórę w czasie wakacji?

Wrażliwa skóra staje się coraz częściej diagnozowanym problemem, z którym borykają się przede wszystkim kobiety. Nadmierne wysuszenie, łuszczenie czy zaczerwienienie, potęgowane uczuciem ściągnięcia i napięcia skóry, to codzienność dla osób, zmagających się z nadwrażliwością cery. Wrażliwa skóra jest niezwykle wymagająca w zakresie pielęgnacji, a latem, w czasie wakacji, poprzeczkę stawia jeszcze wyżej.

Dlaczego skóra wykazuje nadwrażliwość?

Główną przyczyną wrażliwości cery jest występowanie nieprawidłowości w strukturze skóry, prowadzących do przenikania substancji drażniących do jej głębszych warstw. Nadwrażliwość często jest uwarunkowana genetycznie, jednak bywa również reakcją na oddziaływanie zewnętrznych czynników środowiskowych. W rezultacie skóra może utracić zdolność obrony przed niekorzystnymi bodźcami oraz naturalnej odnowy komórek.

Co szczególnie zagraża skórze wrażliwej latem?

W czasie wakacji, kiedy upalne dni zazwyczaj nie należą do rzadkości, a słupki rtęci radośnie wędrują w górę, parowanie wody z organizmu jest szczególnie intensywne. W związku z tym największym niebezpieczeństwem, jakie czyha latem na nadwrażliwą cerę, jest nadmierna utrata wilgoci, która może przyczynić się do powstania objawów odwodnienia, nasilających nadreaktywność na pozostałe czynniki.

Wrażliwa skóra wykazuje zwiększoną tendencję do łuszczenia się i podrażnień, co z kolei jest źródłem ogromnego dyskomfortu. Pielęgnacja cery w takich warunkach nie należy do najprostszych, jednak właściwie przeprowadzana z pewnością pomoże uporać się z nieprzyjemnym w skutkach wpływem bodźców zewnętrznych, a także przywrócić jej odpowiednią równowagę.

Jak dbać o skórę wrażliwą latem?

Priorytetem w pielęgnacji skóry wrażliwej latem, powinno być zapewnienie jej właściwego nawilżenia. W tym celu najlepiej sprawdzą się dostępne w aptekach dermokosmetyki, takie jak Physiogel, które wyróżnia brak jakichkolwiek substancji zapachowych, barwników i emulgatorów, mogących wywoływać podrażnienia. Ponadto, wspomniany produkt został wzbogacony o innowacyjną strukturę DMS, wzorowaną na naturalnej budowie naskórka i jego właściwościach izolacyjnych.

Jednak w składzie wysokiej jakości kremu lub balsamu nie może zabraknąć przede wszystkim lipidów, zapewniających długotrwałe nawilżenie nawet bardzo wysuszonej skórze. Idealny kosmetyk, czyli dodatkowo wiążący wodę w naskórku, będzie zapobiegał nadmiernej utracie wilgoci, a jednocześnie stworzy warstwę ochronną przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych, w tym również promieniowania UVA i UVB.

Wrażliwa skóra niemal każdego dnia poddawana jest ciężkim próbom w starciu z rozmaitymi bodźcami zewnętrznymi, mogącymi niekorzystnie wpłynąć na jej kondycję. Latem, kiedy jest szczególnie narażona na ich oddziaływanie, nawet niewielkie zaniedbanie może być bardzo nieprzyjemne w skutkach. Tylko właściwa pielęgnacja pozwoli nam ich uniknąć, a także, co szczególnie istotne, cieszyć się wakacjami i piękną, letnią pogodą.Komentarze:

iulka napisane 5 lat 25 tygodni temu

W tym roku nie opalałam się ale temperatury były wysokie i bardziej dbałam o skórę twarzy. Zwiększone ilości wypitej wody oraz kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym były podstawą mojej pielęgnacji.

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.