Jak wybrać dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Dzięki nowoczesnym kosmetykom można skutecznie pielęgnować skórę i zapobiegać pojawianiu się na niej przedwczesnych oznak starzenia. Na drogeryjnych półkach czeka szeroka gama kremów przeciwzmarszczkowych. Spory wybór jednak nie zawsze ułatwia zakupy. Jak zatem wybrać ten najlepszy?

Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych zaleca się już od około 30. roku życia. Wprawdzie wiele kobiet uważa, że to jeszcze za wcześnie, ponieważ na ich skórze nie widać jeszcze dużych zmian, to jednak to optymalny czas, aby zacząć stosować krem, jak sama jego nazwa wskazuje – przeciw pojawianiu się zmarszczek. Od 30. roku życia skóra zaczyna się zmieniać, widać na niej zmarszczki mimiczne, nie jest już tak gładka, zaczyna się przesuszać, a włókna kolagenowe powoli zanikają. Zapobieganie zmarszczkom jest znacznie łatwiejsze od ich usuwania, dlatego jeżeli w twojej łazience nie ma jeszcze dobrego kremu przeciwzmarszczkowego, sprawdź nasze porady, które pomogą ci w wybraniu tego najlepszego.

Wybierz krem dopasowany do swojego wieku i stanu skóry

Trzydziestolatka nie powinna stosować kremu przeznaczonego dla kobiety po 50. roku życia. Lepiej zdecydować się na krem dopasowany do swojego wieku. Teraz wielu producentów oznacza specjalnie swoje kremy pod kątem wieku użytkownika, na przykład od 30. czy 40. roku życia. Skóra młodszych i dojrzałych kobiet ma inne potrzeby, dlatego najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe to te, które są dopasowane do wieku – takie kosmetyki ma w swojej ofercie między innymi firma Garnier.

Także weź pod uwagę potrzeby swojej skóry – przesuszonej, nadmiernie przetłuszczającej się, mieszanej, delikatnej. Odpowiednio dopasowane składniki spowodują, że skóra będzie w odpowiedniej kondycji i jednocześnie będzie chroniona przed zmarszczkami.

Jakie składniki powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Każdy producent ma w swojej ofercie innego rodzaju kremy przeciwzmarszczkowe, ale wiele z nich bazuje na podobnych składnikach. W walce ze zmarszczkami bardzo dobrze radzą sobie takie składniki jak:

  • kolagen,
  • kwas hialuronowy,
  • antyoksydanty,
  • koenzym Q10,
  • witaminy A, E i C,
  • ceramidy,

Jeżeli masz problem z dopasowaniem odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego, poszukaj porad w internecie – możesz znaleźć fora i serwisy poświęcone kosmetykom, a na nich opinie użytkowniczek o różnych kosmetykach. Pamiętaj również o tym, że niska cena nie oznacza, że krem będzie mało skuteczny – często w atrakcyjnych cenach można znaleźć prawdziwe perełki!

 Komentarze:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.