Makijaż słaby czy mocny? Znajdź swój styl!

Nawet po czterdziestce nie powinnyśmy bać się korzystania z najnowszych trendów w makijażu. Należy jednak pamiętać o umiarze w doborze kosmetyków i perfekcji wykonywania.

Warto także mieć na uwadze, że najnowsze makijażowe stylizacje powinny być dla nas przede wszystkim inspiracją, do której zawsze warto dołożyć własny styl i upodobania oraz odrobinę indywidualności.

Styl na lata 80

Oto jedna z propozycji, która w tym sezonie popularna jest w branży kolorowych kosmetyków. Styl na lata 80. Jego największym wyróżnikiem są pełne, elektryzujące usta, z wyraźnym obramowaniem. Usta powinny być pomalowane w mocnym kolorze – najlepiej różowym lub intensywnej, głębokiej czerwieni. Warto użyć konturówki, która jest idealnym sposobem na ich powiększenie i wyeksponowanie. Należy jednak pamiętać, że tak mocne akcenty na ustach nie lubią konkurencji. Najlepiej wtedy wybrać  jasny, naturalny podkład i użyć go także na powiekach zamiast cieni. Rzęsy można  podkręcić zalotką i pomalować delikatną mascarą.

Styl romantyczny

Jego cechy charakterystyczne to blada, wręcz porcelanowa cera, której promienny blask przywodzi na myśl kwiat róży. Aby uzyskać ten efekt wybieramy delikatny podkład, który idealnie będzie współgrał z cerą i nie stworzy efektu maski. Na policzki kładziemy róż w odcieniu różowawym lub brzoskwiniowym. Jeżeli usta dodatkowo pociągniemy naturalnym błyszczykiem, skóra będzie wydawać się  świeża i pełna życia. Ten naturalny makijaż to najlepszy sposób, by odjąć sobie lat.

Styl mroczny

To jeden z ulubionych stylów projektantów - mocne, mroczne makijaże królują teraz na wybiegach. Panie, które zdecydują się na takie zaakcentowanie swoje urody, będą przypominać demoniczne famme fatale z modnego w latach 50. hollywoodzkiego kina noir. Ten styl to znak wyrafinowanej elegancji. Ciemne cienie są nakładane tylko do górnej, ruchomej linii powieki, a całość wykańcza subtelna kreska pociągnięta eye-linerem. W tym makijażu wszystkie kolory, na które się zdecydujesz - od szarych, przez zielone i śliwkowe do czarnych - muszą być bardzo ciemne. Warto pamiętać, aby używać tylko cieni w kamieniu i zawsze nakładać kilka warstw mascary. Całość dopełnią policzki przeciągnięte różem, a usta pomalowane intensywną szminką.

Styl indygo

To styl, w którym królują majestatyczne odcienie niebieskości na powiekach i - dla kontrastu - matowa czerwień na ustach. Ten rodzaj makijażu najlepiej harmonizuje z jasną cerą. W tej technice, aby uzyskać naturalny efekt, matowy niebieski cień rozprowadź na całej powiece. Potem wykończ całość delikatnym pociągnięciem eyelinera. Następnie cień rozświetlający w odcieniu indygo przeciągnij w stronę łuku brwiowego. W wewnętrznych kącikach oczu możesz rozprowadzić odrobinę złotego cienia. Całość wykończ kilkoma warstwami mascary. Usta zostaw naturalne.

Smokey eye

Smokey eye to już klasyk w makijażu oczu. Nadal jest bardzo modny, dlatego w tym sezonie również warto sięgnąć po ciemne cienie i czarne kredki, którymi wyczarujesz styl niczym z pokazów mody. Aby wykonać taki makijaż, trzeba najpierw nawilżyć skórę kremem, następnie ukryć wszelkie niedoskonałości, zwłaszcza cienie po oczami, za pomocą korektora. Najpierw na zapudrowaną górną powiekę nakładamy czarną kredkę. Następnie najjaśniejszym cieniem, za pomocą pędzla, malujemy górną powiekę aż do łuku brwiowego, równolegle na jednym i drugim oku. Potem na ruchomą część górnej powieki nakładamy nieco ciemniejszy cień. Przy załamaniu ruchomej części górnej powieki oraz przy linii rzęs nakładamy najciemniejszy cień, tak, aby nadać oku głębi. Najciemniejszym cieniem malujemy również dolną powiekę, aby oko wyglądało na przydymione. Zaznaczając akcent na górnej powiece, możemy zrobić to za pomocą cienia o innej barwie. Całości dopełnia makijaż rzęs, który najlepiej wykonać czarną maskarą.Komentarze:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.