Małżeństwo

Fakty i mity na temat impotencji

Czy impotencja to wyłącznie choroba starszych panów? Czy rowerzyści znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka rozwoju zaburzeń erekcji? Czy problemy ze wzwodem mogą być zwiastunem poważnych chorób? Dowiedz się, które przekonania na temat impotencji są prawdziwe, a które fałszywe.

Impotencja to choroba doświadczana jedynie przez starszych mężczyzn.

Jak kontrolować budżet w związku

Jedno z nich rozrzutne podczas gdy drugie chce oszczędzać – organizacja domowego budżetu nie jest sprawą prostą. Szczególnie, jeśli związek nie posiada statusu małżeństwa. Wtedy, przed świeżo upieczonymi współlokatorami staje widmo finansowego sporu o wspólne finanse. Jak udowadniają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego okazuje się jednak, że wystarczy przestrzegać kilku zasad by skutecznie organizować wydatki i odzyskać kontrolę nad domowym budżetem.

Finansowo nieformalni

Komunikacja w związku w oparciu o NVC

Rozgrywki z cyklu  „moje na wierzchu” przerabia w swoim związku prędzej czy później chyba każdy.  Punktem zapalnym są zwykłe codzienne sytuacje. Są ich tysiące. Wyjazd na urlop, wizyta u teściów, wyprowadzenie psa, zakiszenie ogórków . Zaczyna się niewinnie - każda ze stron próbuje delikatnie przeforsować własne zdanie.  Po godzinie słownych przepychanek spirala wzajemnych urazów i pretensji wyśrubowana jest do granic możliwości, a rozmówcy już nawet nie pamiętają o meritum sprawy. 

Konflikty małżeńskie nie słabną zbytnio, mimo upływu lat

Jeśli młodzi małżonkowie dużo się ze sobą kłócą, to będą to robić prawdopodobnie również po wielu latach współżycia - wynika z 20-letnich obserwacji ponad tysiąca par. Informację na ten temat zamieszcza pismo "Journal of Family Issues".

Ważne momenty wspólnego życia - rocznica ślubu

Ile to lat minęło od kiedy stanęliście na ślubnym kobiercu? Lat tłustych i chudych, chwil wesołych i smutnych, dni czasem nudnych do bólu, a czasem pełnych ekscytacji. Wciąż razem, mimo przeciwności losu, życiowych zawieruch i kłopotów.

Związek na odległość - jak przetrwać rozstanie

Związki na odległość to już nie tylko domena żon marynarzy, ale zjawisko, które dotyka współcześnie wielu par. W Polsce istnieją trzy główne grupy osób będących w związkach małżeńskich, ale żyjących na odległość...

Kryzys wieku średniego

Czy twój partner zaczął rączo galopować na siłownię i przesadnie dbać o wygląd, mimo, iż dotychczas spędzał czas z piwem przed telewizorem? Zaaplikował sobie kolczyk w uchu, brwi czy języku, lub machnął sobie porażający tatuaż, podczas gdy dotąd mdlał na widok igły? Zasypuje dom niezliczoną ilością gadżetów i bąka coś o chęci posiadania motocykla albo sportowego auta?

A może wręcz przeciwnie - podejrzewa każde mocniejsze piknięcie serca o zawał, a ból głowy o wylew, ponuro wspominając, że kumpel niedawno zszedł na którąś z wyżej wymienionych dolegliwości?

Subskrybuje zawartość