Dom

Jak wybrać wannę idealną?

Wybór najlepszej wanny może w dzisiejszych czasach przyprawić o lekki zawrót głowy. Na rynku dostępne są wanny różniące się kształtem, posiadanymi funkcjami oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Większość współczesnych wanien posiada wysokie walory dekoracyjne, dzięki którym stanowi ona centralny punkt łazienki. W wyborze idealnej wanny pomoże ci np. Nokaut.

Czy istnieje idealne auto dla kobiety?

Niezmiernie rzadko auta zostają zaprojektowane z myślą wyłącznie o kobietach. Jeśli nawet na rynek wchodzi taki model, nie wszystkim kobietom przypada do gustu. Jeszcze do niedawna, panie zasiadały najczęściej za kierownicą małych miejskich aut, które często w potocznej mowie nosiły nawet przydomek „kobiece”. Czuły się w ich wnętrzu dobrze.

10 sposobów na oszczędzanie wody w domu

Jeden człowiek zużywa przeciętnie od 150 do 200 litrów wody dziennie. Z tego tylko 10 do 20 litrów wykorzystuje do picia i przygotowywania posiłków. Reszta zużywana jest do kąpieli, mycia, prania, spłukiwania toalet, pielęgnacji roślin lub marnowana w postaci np. cieknących kranów lub spłuczek. W ostatnich 2 latach rachunki za wodę w Polsce wzrosły o ponad 40 proc. i w najbliższym czasie nadal będą rosnąć. Sprawdź, jak możesz ją oszczędzać!

Aranżacja mieszkania - najczęstsze pytania

W dzisiejszych czasach zdobycie upragnionego mieszkania bywa nie lada wyzwaniem. Kiedy jednak stajemy się szczęśliwymi posiadaczami własnego M, nie oznacza to wcale końca zmartwień.

Pomysł na domowe oszczędności? Po pierwsze oszczędzajmy prąd!

Dzień płacenia rachunków dla nikogo z nas nie jest przyjemny. Nikt przecież nie lubi patrzeć na kurczące się konto. Ból ten można jednak nieco złagodzić wprowadzając w życie kilka dobrych, codziennych nawyków. Pozwolą one bez większego wysiłku obniżyć choćby rachunki za energię. Co ważne oszczędzając energię nie tylko chronimy nasz portfel, ale przyczyniamy się także do ochrony środowiska zmniejszając emisję CO2. Modnie i z pożytkiem dla domowego budżetu.

Chaos w życiu - jak się od niego uwolnić?

Mnóstwo ciuchów w szafie (nawet sprzed dekady), precjoza na każdej półce, setki pamiątek z wakacji, miliony fotografii w albumach i na dysku komputera (również te, które nie wyszły), wszystkie, nawet najbardziej bzdurne upominki zajmujące każdy kąt Twojego mieszkania... brzmi znajomo? Wbrew pozorom, nadmierna skłonność do zbierania rzeczy jest dość poważnym i popularnym problemem, ale stosunkowo łatwo można sobie z nim poradzić.

Kłopot dla najbliższych

Bezpieczna jazda zimą

Czy zimą można jeździć bezpiecznie? Dla wielu kierowców, szczególnie dla tych początkujących, jazda w warunkach zimowych jest sporym wyzwaniem. Jak przygotować się do takiej jazdy? Jak zadbać o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu?

Samochód dobrze przygotowany do zimy

Zimowy ogród we własnym domu

Ciepła kawa, bujna roślinność, promienie słońca, a za oknem śnieg. Aby spędzać zimowe popołudnia w takim otoczeniu nie trzeba wcale nigdzie wyjeżdżać. Rozwiązaniem jest ogród zimowy, który o każdej porze roku będzie pozwalał na kontakt z naturą i odpoczynek wśród zielonej roślinności.

Polka robi remont

Malowanie, tapetowanie, nowe kafelki w łazience... Polki decydujące się na remont w pierwszej kolejności stawiają na niską cenę,  tylko co trzecia docenia wiarygodność i kompetencje fachowców - ostrzega raport TNS OBOP wykonany na zlecenie Krajowego Rejestru Długów. Co zrobić, by remont nie kosztował nas dwukrotnie więcej niż zaplanowaliśmy?

Cena najważniejsza

Cyfryzacja – czy Twój telewizor jest gotowy ?

Według badań socjologicznych, Polacy najchętniej spędzają wolny czas przed telewizorem. Przeciętne gospodarstwo domowe zaopatrzone jest nawet w kilka odbiorników. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, blisko 70% polskich domów czekają nieuchronne zmiany związane z postępującym procesem cyfryzacji. Warto zatem zapoznać się z radami eksperta firmy DIGIB Polska, Bartosza Kononiuka i sprawdzić czy nasz telewizor jest gotowy na wyłączenie sygnału analogowego.

Subskrybuje zawartość