Zwierzęta domowe

Kocia arystokracja - jaką rasę kota wybrać?

Koty już od zamierzchłych czasów towarzyszą ludziom. Starożytni Egipcjanie uważali je za istoty niezwykłe i otaczali kultem.  Kto miał styczność z tymi zwierzętami wie, że posiadają one wyjątkowe usposobienie. Wybierając kota trzeba brać pod uwagę nie tylko jego wygląd, ale przede wszystkim cechy i wymagania konkretnej rasy. Niektóre są samotnikami i nie przepadają za nadmiernymi pieszczotami oraz zabawą z dziećmi, inne natomiast są towarzyskie i natarczywie zabiegają o uwagę właściciela.

Pies – przyjaciel i terapeuta

W procesie leczenia dogoterapia jest w Polsce na wczesnym etapie rozwoju. Ta metoda terapii kryje jeszcze wiele tajemnic. Naukowe dowody i wyjaśnienia z pewnością poszerzyłyby krąg jej zwolenników, bo przecież mało kto wie, że np. szczeniętom może spadać poziom cukru, podobnie, jak właścicielowi ich matki, choremu na hipoglikemię.

Pies czy kot? Jak dokonać wyboru

Zanim pupil pojawi się w naszym domu

Decyzja o zakupie lub adopcji zwierzęcia powinna być zawsze starannie przemyślana. W żadnym razie nie można jej podejmować pod wpływem chwili czy panującej mody na daną rasę. Okazuje się potem, że puchaty kotek drapie meble, a uroczemu labradorowi należy zapewnić codzienną dawkę ruchu na świeżym powietrzu.

Subskrybuje zawartość