Nie musisz mieć worka pieniędzy, aby przeciwdziałać zmarszczkom

Boisz się igieł, zastrzyków? Nie masz ochoty na wypełnianie zmarszczek? Nie masz worka pieniędzy, aby dbać o siebie? Mamy rozwiązanie dla Ciebie. Pierwszą podstawową zasadą w odmładzaniu skóry jest złuszczanie. Nie ma odmładzania bez złuszczania!

Bez niego nie zdziałamy nic- ani najdroższy krem nie wniknie głębiej, ani Twoja skóra nie będzie gładka. Rozwiązania mamy dwa: albo złuszczanie u kosmetyczki, albo peelingi domowe. Złuszczanie u kosmetyczki – mikrodermabrazja /kwasy dają szybkie i bardzo dobre efekty. Warto wybrać się na serię zabiegów w okresie jesiennym jeżeli możesz sobie na to pozwolić- często wystarczą już 2-3 zabiegi (koszt ok 90zł -110zł, aby efekty były widoczne. Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na kilka zabiegów, zrób chociaż jeden, aby usunąć zalegające warstwy rogowe i kontynuuj pielęgnację w domu. Jak? Stosuj 2 razy w tygodniu peeling i kosmetyki na bazie kwasów owocowych. Gdy nasza skóra jest przygotowana warto zadbać o jej odżywienie, nawilżenie. Kremów na rynku jest tysiące, i ciężko tak naprawdę wybrać odpowiedni. Dlatego co raz częściej kobiety sięgają po naturalne olejki, do cer dojrzałych polecany jest olejek avokado, monoi, czy arganowy. Olejki są tańszą i bardziej naturalną wersją kremu. Zaznaczyć trzeba, że olejki chronią barierę ochronną skóry, co szczególnie ważne jest jesienią i zimą. Olejki polecane są wszystkim tym, którzy nie potrafią analizować składów kosmetyków, i nie są świadomi jakie szkodliwe substancje mogą znajdować się w ich kremie. Jeżeli jednak nie wyobrażasz sobie życia bez kremu, to polecamy kremy gabinetowe z salonów kosmetycznych, nawet jeśli nie chodzi do kosmetyczki to możesz je kupić np. w sklepie internetowym. Peeling, krem, złuszczanie to nie wszystko, gdyby tak było, to po ulicach chodziłyby Panie w dojrzałym wieku z pięknymi, nienaruszonymi twarzami. Ważne są mięśnie twarzy, to przecież dlatego, że nasze mięśnie nie pracują opada nam owal twarzy, opadają policzki (tworzą się chomiczki), opadają powieki. Jak temu zaradzić?

W zasadzie są 2 sposoby; jeden domowy- face fitness- (i jest to temat na kolejny artykuł, ale proszę spojrzeć na zdjęcia Carolyn - trenerki face fitness), drugi zabieg u kosmetyczki – żelazko przeciwzmarszczkowe. Zabieg z żelazkiem przeciwzmarszczkowym oddziałuje na tkankę mięśniowa twarzy, wygładza skórę, zmniejsza zmarszczki, działa liftingująco. Zabieg jest nieinwazyjny, przyjemny. Urządzenie wyposażone jest w unikalną pompę VacuElectro, która wykorzystuje masaż próżniowy vacum i wspomagającą stymulację TENS - to Przezskórna Elektryczna Stymulacja Nerwów. Jest to metoda stosowana od lat w fizykoterapii do leczenia zaburzeń funkcji nerwów oraz mięśni. Poprzez szybką mikropulsację 50-200 razy na sekundę następuje stymulacja nerwów i pobudzenie mięśni.  „W zasadzie taki zabieg możemy nazwać siłownią dla twarzy. Na tzw. „prasowanie” przychodzą Panie już w wieku 30+ jako na zabieg bankietowy- przed wielkim wyjściem, są tez Panie 60+, które bez zabiegów z żelazkiem nie wyobrażają sobie życia” opowiada Karolina Łukaszewicz kosmetyczka salonu Home Spa  w Krakowie. Koszt takiego zabiegu połączonego z mikrodermabrazją to ok.140zł, to kolejna przewaga takich zabiegów nad zabiegami inwazyjnymi, które są stanowczo droższe.  

Kolejnym etapem odmładzania jest pozytywne nastawienie i uśmiech. Nie ma lepszej metody na odjęcie sobie lat ;) Czy wiecie, że przy szerokim uśmiechu pracują prawie wszystkie mięśnie naszej twarzy? Czy to nie wspaniały trening dla naszych „chomiczków”?Komentarze:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.