„Niebo nad Maralal” - recenzja książki

Opis książki: Niemal osiemnaście lat minęło od czasu, kiedy dla zakochanej w egzotycznym kraju turystki Kenia stała się drugim domem. Wtedy bowiem Christina Hachfeld-Tapukai, Niemka z Hanoweru, poślubiła wojownika z plemienia Samburu. Powieść to rodzaj dziennika, w którym autorka przedstawia kilka miesięcy ze swego życia w Afryce. Snując pasjonującą opowieść o codziennym życiu mieszkańców wioski - ich walce o przetrwanie wśród dzikiej przyrody, plemiennych tradycjach i obyczajach - nie stroni od refleksji oscylujących wokół zderzenia dwóch kultur, które nierzadko prowokują do bezkompromisowych osądów.

Choć przepaja ją miłość do zniewalającego swoim pięknem kontynentu, jej spojrzenie jest wolne od naiwnego sentymentalizmu, a duchowa więź zarówno z przybraną, jak i prawdziwą ojczyzną każe jednakowo walczyć o godność Afrykanów i Europejczyków. "Niebo nad Maralal" to czarująca opowieść o życiu kobiety, którego treścią jest trwająca mimo wszelkich przeciwności i różnic miłość dwojga ludzi.

Opinia Kobieta40plus.pl

„Niebo nad Maralal” to z pewnością pozycja idealna dla kobiet ciekawych świata, zainteresowanych odległymi kulturami i życiem ludzi na różnych zakątkach świata. Powieść ta to historia miłości dwojga ludzi w warunkach zderzenia dwóch zupełnie odmiennych sobie kultur – afrykańskiego plemienia i europejskiej cywilizacji.

Bohaterka poślubia wojownika afrykańskiego plemienia Samburu i decyduje się na życie u boku ukochanego w jego wiosce. Christinie nie jest łatwo żyć w swojej codzienności bez przydatków współczesnej cywilizacji. Brak dostępu do bieżącej wody, ograniczona ilość produktów spożywczych oraz higienicznych, choroby, a także dzikość natury to tylko kilka problemów z którymi zmaga się każdego dnia. Postanawia jednak wykorzystać swoje doświadczenia z Europy i rewolucjonizuje afrykańską wioskę, np.  skonstruowanie na dachach domków z bali czegoś na zasadzie rynien, co pozwoliło na zbieranie wody deszczowej do późniejszego użytku. Rewolucje Christiny wzbudzają u mieszkańców wioski różne emocje, jednych zachwycają a drugich bulwersują.

Co również bardzo istotne, książka jest napisana w bardzo przyjemny i lekki sposób co pozwala przeczytać ją jednym tchem. Ilość stron przestaje przerażać po przeczytaniu pierwszych dziesięciu, potem tylko szkoda, że było ich tak mało… Polecamy tę pozycje wszystkim kobietom, które chciałaby poznać historię pewnej miłości wychowanej w trudnych i niecodziennych okolicznościach.

Więcej informacji i do nabycia na: www.telbit.plKomentarze:

lili40 napisane 7 lat 11 tygodni temu

Piękna opowieść o życiu kobiety. Książka bardzo pięknie napisana, która czyta się z zapartym tchem.


Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.