Peeling ciała - czy warto robić ?

Peeling to inaczej złuszczanie naskórka. Jest to najpopularniejsza metoda usuwania martwej skórki i przywracania jej pięknego wyglądu. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat peelingu i tego, czy warto go robić.

Po co robić peeling?

Dzięki peelingowi przywrócisz swojej skórze młodzieńczy wygląd i blask. Dodatkowo skóra będzie mogła lepiej wchłonąć składniki odżywcze zawarte w kremach, a jeśli masz cerę ze skłonnością do wyprysków, to zapobiegniesz trądzikowi. Ponadto złuszczanie naskórka pobudza skórę do odbudowy.

Kiedy nie warto robić peelingów? Jeśli masz skórę wrażliwą i delikatną, to odradza się złuszczanie naskórka. Skóra taka jest zbyt podatna na uszkodzenia, aby poddawać ją dodatkowym zabiegom.

Rodzaje peelingów

Złuszczać naskórek można na kilka różnych sposobów. Najpopularniejsze to: mechaniczny, enzymatyczny lub typu peel-off. Peeling mechaniczny działa na zasadzie papieru ściernego: żel zawiera w sobie ziarniste drobinki, które usuwają martwy naskórek. Złuszczanie typu peel-off najlepsze będzie dla cery trądzikowej - wystarczy nałożyć maskę, która następnie zastyga. Kolejnym krokiem jest jej ściągnięcie wraz z naskórkiem. Peelingi takie dostępne są w drogeriach. Peeling enzymatyczny stosowany jest najczęściej w salonach kosmetycznych - wystarczy nałożyć odpowiedni preparat, który rozpuści zrogowaciały naskórek. Dobrej jakości peeling kupić można w aptekach internetowych.

Nawilżenie cery

Koniecznym zabiegiem po peelingu jest nałożenie kremu lub maski, które odpowiednio natłuszczą skórę i zatrzymają w niej wodę, a dodatkowo skóra wchłonie zawarte w nich składniki odżywcze. Maseczkę możesz kupić gotową albo przygotować samodzielnie np. z ogórka.

Czy należy uważać podczas robienia peelingów?

Złuszczanie naskórka metodą mechaniczną jest bezpieczne, zatem możesz je wykonywać samodzielnie. Natomiast peeling chemiczny lepiej przeprowadzać pod okiem kosmetologa. Jeśli będziesz przeprowadzać usuwanie naskórka zbyt często, to mogą pojawić się zaczerwienienia oraz podrażnienia skóry.

Pomimo kilku przeciwwskazań warto przeprowadzać zabiegi złuszczania naskórka - czy to w domu, czy u dermatologa. Wszystko po to, aby dłużej cieszyć się piękną, młodą i zdrową cerą.Komentarze:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.