Randkowanie online - wady i zalety

W dzisiejszych czasach Internetu używa się nie tylko po to, aby zapłacić rachunki, przeczytać wiadomości czy też pozostać w kontakcie ze znajomymi, ale również po to, aby znaleźć drugą połowę. Ogólna dostępność oraz łatwość obsługi sprawia, iż portale randkowe stały się osiągalne i atrakcyjne dla wszystkich przedziałów wiekowych. Mimo to randkowanie w sieci ma zarówno dobre, jak i złe strony, również dla osób po 40-stce.

Zalety

Osoby z doświadczeniem życiowym mają już jasno sprecyzowane wyobrażenie o przyszłym partnerze. Ogromną zaletą poszukiwań w sieci, jest fakt, iż od samego początku można określić swoje oczekiwanie. Kryteria takie jak podobne zainteresowania, przekonania czy też odpowiedni wiek mogą już na początku poszukiwań nadać im odpowiedni kierunek. W ten sposób zaoszczędzić można sobie czasu oraz funduszy na daremne spotkania na żywo. Z nieodpowiednimi, zaproponowanymi przez portal partnerami, nie trzeba nawet w ogóle się kontaktować.

Poza tym flirtować oraz poznawać nowe osoby można nawet będąc na urlopie czy w delegacji. Sprawdzanie skrzynki pocztowej możliwe jest z każdego krańca świata. Inni użytkownicy nie muszą więc czekać na odpowiedz bądź obawiać się, że się o nich zapomniało, gdyż reakcja na ich pytania możliwa jest od razu.

Kontaktowanie się poprzez maile jest dla wielu nieśmiałych osób o wiele łatwiejsze oraz bardziej bezstresowe, aniżeli spotkania sam na sam w początkowej fazie znajomości. Często również łatwiej jest dobrać odpowiednie słowa bądź poprawić uprzednio napisaną wiadomość. Słów raz wypowiedzianych niestety nie można już cofnąć.

Wady

Dla osób niechętnie piszących bądź mało dowcipnych komunikowanie się na portalu randkowym przysporzyć może niemałych kłopotów. Osoba, która daje sobie świetnie radę podczas randek na żywo, mając przed sobą perspektywę napisania romantycznego listu, może temu nie sprostać.

Brak osobistych relacji może spowodować, iż uczucia innych nie zawsze są w pełni respektowane. Nieudzielanie odpowiedzi na zadane pytania, czy też wręcz ignorowanie komentarzy może być przykrym doświadczeniem.

Internet opiera się często na powierzchowności. Zawieranie w nim kontaktów jest łatwe i bardzo wciągające, a zarazem są one krótkotrwałym lekarstwem na nudę i samotność. Jednocześnie każdy lubi flirtować i otrzymywać komplementy. Nie ma to jednak wiele wspólnego z prawdziwymi uczuciami. Osobom dojrzałym, które przeżyły już zawód miłosny, tego rodzaju iluzja sprawić może ogromną przykrość.

Do tego dochodzi problem mówienia prawdy. Fałszywe informacje zawarte na profilu mogą niejedną osobę niemile rozczarować. Zamiast rozmawiać z wysportowanym 25-latkiem, rozmówca okazuje się tęgim emerytem. Co prawda większość portali internetowych, tak jak na przykład eDarling, przykłada wiele wagi do bezpieczeństwa swoich użytkowników. Dlatego przed zarejestrowaniem się na jednym z portali randkowych warto zapoznać się z opiniami na jego temat.Komentarze:

Tenia1 napisane 6 lat 10 tygodni temu

Zagrożenia są wszędzie, gdy kogoś spotykamy też nie wiemy jaki ktoś jest. Widzimy tylko czy ma ładną aparycję. Wszędzie trzeba być ostrożnym. Ja najlepszą przyjaciółkę poznałam przez gazetę, ujął mnie jej list i tak przyjaźnimy się już kilkanaście lat i jesteśmy sobie bardzo bliskie.

lamia napisane 6 lat 13 tygodni temu

czasem fajnie tak sobie tylko poroznmawiać aby człowiek nie czul sie samotny

Marian1987 napisane 6 lat 16 tygodni temu

Niestety nie tylko zagrożenia istnieją po stronie osób, które fałszywie zakładają profile..

Często zdarza się, że same portale randkowo-zapoznawcze decydują się na techniki oszustwa..
Zbyt wysokie miesięczne opłaty, opłaty z automatyczną subskrypcją, czy też nawet filtrowanie pisanych tekstów przez osoby, które do siebie piszą, usuwanie możliwości przesyłania kontaktu innego niż przez dany portal. W międzynarodowych portalach zdarza się nawet, że tłumaczenie tekstów jest bardzo mocno korygowane, dlatego często nigdy nie wiemy z kim piszemy, z tą osobą czy z osobą, która tłumaczy teksty..

Ale również zagrożenia w realnych spotkaniach istnieją, nigdy nie wiemy ile ta druga osoba jest szczera wobec nas i zdarza się, że również podaje się za kogoś innego niż jest..
Może ciągnąć się znajomość miesiącami i w momentach euforii i uczuć
jesteśmy w stanie we wszystko uwierzyć i zaufać..
a także być uznanym za współudział w innym oszustwie..

Internet jest kolejnym medium, które pozwala na komunikację ludzką, jak i bywa zagrożeniem..

Niestety całe życie jest ryzykiem, albo podejmiemy się czegoś, albo nigdy się nie dowiemy i nic nie osiągniemy..

Zula napisane 6 lat 33 tygodnie temu

szuzanko, może autor jest bardzo młody i myśli, że 40, 50 latkowie mają już problem z demencją, a więc jednocześnie z pisaniem. Również reumatyzm nam palce wykręca, więc mamy problem ze stukaniem w klawiaturę.

Zula

zuzanka napisane 6 lat 34 tygodnie temu

no mój ślubny w necie ma zawsze 40 lat,ale błyskotliwy że ho ,ho

haniania napisane 6 lat 34 tygodnie temu

Niezależnie od wieku, ale w zależności od tego, kogo szukamy, zawsze należy się mieć na baczności poznając osoby via internet (mam na myśli portale randkowe). Wszystkie media przestrzegają przed oszustami. Wiele osób podaje się za zupełnie innych, niż są w rzeczywistości. Do tego stopnia, że na potrzeby portalowe zmieniają swoją płeć, wiek, zawód, zainteresowania, stan majątkowy oraz cechy charakteru. I czasami tylko, po cechach sposobu pisania, można zorientować się "kto zacz".
Jednej rzeczy nie rozumiem w tym artykule... . Dlaczego Autor/Autorka napisał:
"osoby po 40stce czy po 50tce, mimo doświadczenia życiowego, mogą mieć problemy z komponowaniem ciekawych oraz zabawnych wiadomości. "
Czyżby brak humoru rósł proporcjonalnie do wieku?

haniania

redaktor forum

Redakcja napisane 6 lat 34 tygodnie temu

Faktycznie, to nie ma żadnego znaczenia. Nasze niedoczytanie, zdanie usunięte.

Kobieta40plus.pl

zuzanka napisane 6 lat 34 tygodnie temu

dokładnie jak bym o moim mężu czytała,po za namiętnym czatowaniem właściwie nic innego w internecie go nie interesuje ,na początku były awantury,ale teraz już odpuściłam ,czasem to nawet żal mi tych naiwnych kobiet ,ale co tam realnie to raczej on się nie spotka ,a jak realizuje w ten sposób jakieś pasje to jego problem

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.