Rodzaje masażu egzotycznego

Rodzaje masaży egzotycznych Od kilku lat coraz większym zainteresowaniem cieszą się masaże egzotyczne - rodem z Chin, Japonii, Indii, Polinezji czy Tajlandii. Wchodząc do salonu masażu możemy natknąć się na takie nazwy, jak refleksologia, mau-ri, shiatsu, lomi lomi nui.

Większość z nich poza doskonałym oddziaływaniem na ciało i psychikę ma także głębokie podłoże filozoficzne i kulturowe.

Mau-ri (w języku Maorysów energia życiowa)
- Masaż ten swoje korzenie ma w prastarym systemie polinezyjskim i posiada głębokie działanie terapeutyczne. Zabieg znakomicie relaksuje, rozluźnia i wprowadza w stan komfortu fizycznego i psychicznego. Pobudza układ krążenia, reguluje ciśnienie tętnicze, usprawnia oddychanie, zwiększa przepływ limfy w tkankach, co mobilizuje komórki do odtruwania organizmu i oczyszczania z produktów przemiany materii. Główną zasadą masażu jest przeświadczenie, że poprzez głęboki relaks można przywrócić sprawność oraz łagodzić dolegliwości bólowe (m.in. stawów, pleców i kręgosłupa, barków, bioder, nóg).

Shiatsu - To sztuka uzdrawiania dotykiem (z jęz. japońskiego „naciskanie kciukami”), wywodząca się ze starożytnych Chin i Japonii. We współczesnej wersji tego zabiegu używa się dłoni, łokci, kolan, a nawet stóp. Masaż ten wykorzystuję teorię dwóch sił - Yin, będącą energią ziemi, która płynie w ciele od stóp ku głowie oraz Yang - energię kosmosu płynącą od głowy w dół. Masaż ten polega na uciskaniu odpowiednich miejsc na ciele w celu umożliwienia swobodnego przepływu energii, co daje większą siłę witalną i reguluje pracę organizmu. Jest też skuteczną metodą leczenia bólów głowy, migren, bólów pleców, zaburzeń ciśnienia, otyłości, reumatyzmu oraz bólów kręgosłupa. Mówi się, że shiatsu, zwane również „akupunkturą bez igieł”, pomaga też w leczeniu nowotworów, cukrzycy i chorób serca.

Lomi Lomi Nui - Jest nazywany masażem "kochających rąk". Istotą Lomi Lomi i jego siły uzdrawiającej jest przekazanie w ruchach rąk akceptacji, głębokiego szacunku i miłości. Masaż daje jedyne w swoim rodzaju wspaniałe uczucie zadowolenia i błogości, pozwala łatwiej pokonywać stres i usuwać napięcia. W sferze fizycznej pobudza krążenie i odpręża całe ciało (zmiękcza tkanki i przywraca właściwe ustawienie włóknom mięśniowym). W sferze psychiki i emocji masaż ułatwia pacjentowi relaks i odprężenie.

Masaż tajski - Jest zwany także jogą dla leniwych. Miejscem jego narodzin jest Daleki Wschód. Składa się z kombinacji akupresury, siatsu, elementów jogi oraz jest oparty na wiedzy dotyczącej tzw. punktów fizjologicznych. Masaż tajski wykonywany jest w ubraniu, na podłodze, na rozłożonej macie lub lekkim materacu. Wykonując go używa się nie tylko palców, ale także łokci, kolan i stóp, działając właśnie na punkty fizjologiczne. Najlepsze efekty uzyskuje się przez uciskanie i ugniatanie różnych części ciała delikatnymi, okrężnymi ruchami. Masaż zaczyna się od stóp. Kierując się w kierunku głowy, ciało jest delikatnie poruszane, rozluźnione i rozciągnięte. Zabieg poprawia kondycję fizyczną, duchową i intelektualną. Jednocześnie dzięki bardzo powolnemu symultanicznemu wykonywaniu jest bardzo głęboko rozluźniający, rozciąga ciało, relaksuje i uwalnia od napięcia.Komentarze:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.