Rozwod.pl - najnowsze statystyki rozwodowe z roku 2009

Największy portal do spraw separacji, rozwodu i nowego początku www.rozwod.pl prezentuje statystyki rozwodowe z roku 2009!

Nowy rok jest dobrą okazją do podsumowań oraz refleksji. Również w zakresie zmian zachodzących w społeczeństwie, stosunków międzyludzkich, a wielokrotnie również w zakresie problematyki związanej z rozpadem związków małżeńskich.

Kwestia rozwodów w Polsce i na świecie jest coraz częściej poruszana. Coraz częściej obserwowane są również zmiany zachodzące na tym właśnie tle, a eksperci rozwodowi stanowią niejednokrotnie niezbędną pomoc w sprawach związanych z rozwodem.

Portal Rozwód.pl udostępnia swoim użytkownikom wszelkie informacje związane ze znalezieniem odpowiedniego adwokata lub radcy prawnego. Jako największy europejski portal do spraw separacji, rozwodu i nowego początku udostępnił na swojej stronie www.rozwod.pl najnowsze statystyki rozwodowe. Wynika z nich, że w roku 2009 liczba przeprowadzonych rozwodów w Polsce w porównaniu z latami 2007 i 2008 nie uległa dużym zmianom. W roku 2009 polskie sądy orzekły w sumie około 65,3 tysięcy razy o rozwodzie, w roku 2008 około 65,5 tysięcy razy, natomiast w roku 2007 około 66,6 tysięcy razy. Mieszkańcy miast wnoszą pozew o rozwód zdecydowanie częściej niż osoby mieszkające na wsi, a najczęściej wnoszą go kobiety. Warto dodać, że średnia wieku małżonków, decydujących się na taki krok jest stosunkowo niska; im niższy wiek tym większa jest liczba orzekanych separacji. Najczęstszymi przyczynami rozkładu pożycia małżeństwa były w 2009 roku: niezgodność charakterów małżonków, nadużywanie alkoholu w rodzinie oraz niedochowanie wierności małżeńskiej.

Portal Rozwód.pl przedstawia również statystyki dotyczące władzy rodzicielskiej, która w roku 2009. najczęściej przydzielana była matkom, a w wielu przypadkach również obojgu partnerom.

Wraz ze zmianami zachodzącymi w społeczeństwie zmienia się także stosunek Polaków do rozwodów. Bezwarunkową akceptację rozwodów częściej niż pozostali wyrażają badani w wieku 25-34 lata (28%), a zdecydowany sprzeciw – stosunkowo najczęściej osoby mające 65 lat i więcej (30 %). Liczba zagorzałych przeciwników rozwodów wyraźnie maleje wraz ze wzrostem poziomu wykształcenia respondentów.

Portal Rozwód.pl jest największym serwisem rozwodowym w Europie. Stworzony z myślą o ludziach borykających się z problemami separacji,rozwodu i nowego początku odnotowuje coraz większą liczbę odwiedzających. Potwierdza to tezę, że liczba osób potrzebujących porady, czy po prostu informacji związanej z kwestią separacji, rozwodu i nowego początku, stale rośnie. Użytkownicy portalu Rozwód.pl mogą w każdej chwili wyszukać odpowiedniego eksperta w eksluzywnej sieci Elitexperts®, mając pewność, że uzyskają równie profesjonalną pomoc. Portalowi Rozwód.pl zaufało już tysiące użytkowników, a ich liczba zwiększa się z dnia na dzień.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie:
www.rozwod.pl oraz www.easydivorce.plKomentarze:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.