Seks po 50 - poznaj siebie i korzystaj z życia

Po latach emocjonalnych i fizycznych huśtawek w twoim życiu, możesz pomyśleć o rezygnacji z seksu po 50 roku życia. Być może właśnie obchodzisz swoją 35. rocznicę ślubu i po prostu czujesz się na to za stara? A skąd! Seks po 50 nie jest wcale niemożliwy, a może być nawet lepszy niż kiedykolwiek.

Wraz z wiekiem nasze ciała zmieniają się na zewnątrz jak i w środku, zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

Gdy mężczyzn się starzeje poziom jego hormonów obniża się znacznie, powodując spadek popędu seksualnego. Najmniejsze roztargnienie może uniemożliwić stosunek. Warto porozmawiać z lekarzem w razie wystąpienia zaburzeń erekcji. Zapytaj również o możliwość występowania skutków ubocznych zażywanych przez partnera leków, być może to one są przyczyną braku wzwodu, zapytaj o alternatywy.

Gdy kobieta się starzeje naturalne jest, że zmniejsza się nawilżenie pochwy, ściany pochwy zaczynają tracić wrażliwość i kobiety często czują dyskomfort podczas stosunku. Ale można temu zapobiec! Na rynku jest dostępnych wiele środków nawilżających, w szerokiej gamie smaków, kolorów, zapachów.

Uwierz w siebie
 
Starzenie się oznacza więcej zmarszczek, mniej energii i oddziaływanie grawitacji na pewne części ciała... Niska samoocena może mieć wpływ na twoje życie seksualne. Może czujesz, że nie jesteś już atrakcyjna lub że po prostu "nie powinnaś" tego robić, że to dla nastolatek... Zmień tę myśl czym prędzej i weź sobie do serca poniższe wskazówki:

Rozmawiaj, rozmawiaj, rozmawiaj… Im więcej rozmawiasz ze swoim partnerem, tym więcej wiecie o sobie, swoich uczuciach, pragnieniach, oczekiwaniach i co ważne… obawach. Stańcie się sobie jeszcze bliżsi, rozmowy łączą i pozwalają pokonywać bariery.

Idź na randkę. Zaplanuj romantyczną kolację w restauracji lub w domu. Kup kwiaty, jakieś wino. Zapal świecie, włącz przyjemną muzykę zamiast telewizora. Sama zobaczysz jak taki wieczór was do siebie zbliży, również fizycznie.

Spróbuj czegoś nowego. Zmiana wyglądu, nawet w najmniejszym sposób, może zwiększyć libido twojego partnera. Zrób nową fryzurę, kup nowy strój lub zmień makijaż. To sprawi, że poczujesz się bardziej atrakcyjna, jak również wzbudzi zainteresowanie partnera.

Eksperymentuj. Nie bój się próbować nowych rzeczy w sypialni - być może nowa pozycja? Istnieje nieograniczona ilość seksualnych zabawek i gier dostępnych dla wszystkich grup wiekowych, więc kup kilka i po prostu spróbuj – nic nie tracisz.

Dojrzewanie i starzenie się organizmu jest nieuniknione i czeka każdego. Powinniśmy zmieniać nasze nastawienie do zmian zachodzących w naszym ciele wraz z wiekiem. Zamiast walczyć z procesem starzenia próbuj go zaakceptować. Starsze kobiety i mężczyźni mają poczucie doświadczenie i spełnienia, których młodsze pokolenie jeszcze nie osiągnęło. Seniorzy wiedzą kim są i co się dla nich liczy. Ta pewność siebie jest zdecydowanie atrakcyjna.Komentarze:

sara77 napisane 3 lata 33 tygodnie temu

seks w tym wielu wymaga mnostwo wyrozumialosci, pelnej akceptacji i troche szelenstwa! choc cialo nie takie mlode, to przeciez uczucia nadal sa! i tzrba umiec sobie radzic z przeciwnosciami, kiedy doskwiera suchosc pochwy, to najlepszym rozwiazaniem jest szybka kuracja globulkami nawilzajacymi Hydrovag, ktore sa latwe w aplikacji i wspaniale w dzialaniu!! u mnie juz po 1 kuracji nawilzenie znacznie sie poprawilo:) potem zrobialm jeszcze kulka razy, zeby utrzymac nawilzenie i obecnie nie mam zadnych probelmow z suchoscia:))

zuzanka napisane 6 lat 41 tygodni temu

oczywiście seks po piędziesiątce jest /może być /wspaniały pełny luz ,komfort,bez strachu,na suchość pochwy jest w aptece rewelacyjny żel ,i samopoczucie o niebo lepsze

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.