Pielęgnacja twarzy i ciała

Peeling ciała - czy warto robić ?

Peeling to inaczej złuszczanie naskórka. Jest to najpopularniejsza metoda usuwania martwej skórki i przywracania jej pięknego wyglądu. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat peelingu i tego, czy warto go robić.

Po co robić peeling?

Stopy na wysokościach - jak o nie dbać?

Dla wielu kobiet szpilki są lekiem na całe zło: wysmuklają sylwetkę, optycznie wydłużają nogę i z pewnością poprawiają samopoczucie. Każda kobieta na wysokościach wygląda po prostu atrakcyjnej, co z pewnością przekłada się na większą pewność siebie. Niestety cena za zwiększone obcasami poczucie kobiecości jest wysoka, a pierwsze w kolejce do opłacenia tego rachunku są nasze stopy.

Kolorowa głowa, czyli nieszablonowe farbowanie włosów

Trendów w koloryzacji jest mnóstwo. Często zachwycamy się nimi, przeglądając kolorowe magazyny, jednak same rzadko mamy odwagę poeksperymentować. Tymczasem nieszablonowa koloryzacja wciąż może wyglądać naturalnie. Przyjrzymy się kilku różnym wariantom.

Ombre? Jak najbardziej

Bezpieczne farbowanie

Z tego, jak dużo w skali całego globu sprzedaje się środków koloryzujących do włosów, zdają sobie sprawę zapewne tylko producenci tych środków, którzy swoją wiedzą dzielą się niezbyt chętnie ze względu na bardzo dużą konkurencję, która panuje na tym ogromnym rynku. Włosy są przecież jednym z głównych atrybutów kobiecej urody i bardzo wiele zależy od tego, jakiej są długości, jak są ułożone, a także jakiego są koloru.

Kwas hialuronowy na zmarszczki?

Dzięki właściwościom silnie nawilżającym preparaty z kwasem hialuronowym nie tylko wygładzają zmarszczki i bruzdy, ale też przeciwdziałają ich pojawieniu się. Wystarczy odpowiednio dobrany zabieg, by wyglądać młodziej. 

Jak dbać o skórę w czasie wakacji?

Jak dbać o skórę w czasie wakacji?

Wrażliwa skóra staje się coraz częściej diagnozowanym problemem, z którym borykają się przede wszystkim kobiety. Nadmierne wysuszenie, łuszczenie czy zaczerwienienie, potęgowane uczuciem ściągnięcia i napięcia skóry, to codzienność dla osób, zmagających się z nadwrażliwością cery. Wrażliwa skóra jest niezwykle wymagająca w zakresie pielęgnacji, a latem, w czasie wakacji, poprzeczkę stawia jeszcze wyżej.

Dlaczego skóra wykazuje nadwrażliwość?

Trzy sposoby na blizny

Można je nabyć w każdym wieku. Najczęściej na skutek urazów, oparzeń, zabiegów operacyjnych lub przebytych chorób. Przeszkadzają nie tylko pod względem estetycznym. Często są również przyczyną bólu, nieprzyjemnego efektu „ciągnięcia" skóry oraz dysfunkcji danej okolicy ciała. Zdarza się, że zmieniają kolor lub pod wpływem temperatury pękają. Blizny – czy istnieją sposoby, by się ich trwale pozbyć?
 

Zabiegi kosmetyczne na zmarszczki - przegląd i ceny

Starzenie jest nieuniknione, ale nic tak nie niepokoi jak pierwsze pojawiające się na twarzy zmarszczki. I choć ich powstania, podobnie jak upływającego czasu, nie sposób zatrzymać, to dziś dzięki innowacyjnym metodom z zakresu medycyny estetycznej możemy zminimalizować efekty starzenia się skóry. Przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi likwidujące zmarszczki oferowane w polskich gabinetach medycyny estetycznej.

Operacje nosa – nie tylko plastyka

Ponad 80% Polek pragnie poprawić  wygląd swojej twarzy i ciała, a jedną z najczęstszych operacji plastycznych jest korekcja nosa. Prawidłowo wykonany zabieg chirurgiczny to jednak nie tylko poprawa wyglądu, ale również zachowanie wszystkich funkcji części ciała, która jest operowana. Dr n. med., specjalista otorynolaryngolog,  Marcin Jadczak z warszawskiej kliniki Rclinic, opowiada o plastycznym i funkcjonalnym charakterze zabiegu korekcji nosa.

Polskie marzenia o zgrabnym nosie

Zabiegi kosmetyczne - Złudne iluzje szybkich efektów

Kult młodości, ideału nieprzemijającego piękna sprawia, iż miliony kobiet na całym świecie desperacko poszukują sposobu na chociażby chwilowe przedłużenie młodzieńczej urody. Nie myśląc o skutkach często decydują się na radykalne kroki. Zabiegi, które rzekomo mają przywrócić gładką skórę, wyeliminować zmarszczki czy zbudować na nowo idealny owal twarzy. Czy warto wierzyć w iluzję szybkiego cofnięcia czasu?

Subskrybuje zawartość