Czas wolny

Tężnia solankowa – co warto o niej wiedzieć

Tężnie solankowe kojarzą nam się z zabiegami uzdrowiskowymi. Jednak dziś z tego naturalnego sposobu regeneracji organizmu korzystać można nie tylko w leczniczych kurortach. Coraz częściej buduje się je także w centrach zdrowego wypoczynku i fitnessu. Rosnąca popularność solankowych kuracji nie powinna dziwić – dostarczają one wielu niezbędnych mikroelementów takich jak: jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo czy sód. Jak korzystać z tężni, aby najlepiej wykorzystać ich właściwości?

Dawno, dawno temu...

Garden party: czy na pewno przeżytek?

Ostatnio na nowo serca odbiorców zdobywają szturmem książki, filmy i seriale o życiu tzw. elit. Co w nich przede wszystkim zachwyca, to ich codzienne zajęcia, zmagania z problemami (które mogą się nam wydawać trochę śmieszne) i wreszcie drobne celebracje, takie jak proszone kolacje czy przyjęcia.

Koloroterapia - magiczna potęga kolorów

Kolory to super bohaterowie naszych czasów. Otaczają nas z każdej strony. Swoją magiczną mocą wpływają na nas i na naszą rzeczywistość. Każdy kolor ma swoją niezwykłą zdolność, której warto się przyjrzeć i w razie potrzeby uczynić z niej broń, która pozwoli nam zawalczyć o swój dobry nastrój, zdrowie oraz harmonię życia.

Jak zbierać grzyby? Krótki poradnik

Jesień to czas masowego wysypu grzybów. Od września aż do pierwszych przymrozków trwa tradycyjny sezon grzybobrania. W polskich lasach spotkać można wówczas najwięcej gatunków jadalnych.

Na plaży słońce bardziej praży

Na plaży opalamy się znacznie szybciej bo fale morskie, zwłaszcza te spienione, odbijają promieniowanie słoneczne. Efekt wzmacnia również jasny piasek. „Im jaśniejsza plaża, tym mocniej odbija promieniowanie” – powiedział PAP prof. Adam Krężel.

Dlaczego nad morzem łatwiej jest nam się opalić niż np. w miejskim parku? Na plaży oprócz promieniowania, które operuje „z góry", mamy również promieniowanie odbite od spienionych morskich fal.

Taniec w każdym wieku - spróbuj i Ty

Czujesz, że twojemu ciału brak aktywności? Nie chcesz jednak wylewać wiader potu na siłowni lub na zajęciach fitness? Zapisz się na kurs tańca. Oferty szkół wprost pękają w szwach od różnego rodzaju zajęć. Podczas lekcji nauczysz się tańczyć, poznasz nowych ludzi, a co najważniejsze - znów odkryjesz jak wspaniale być kobietą.

Dekupaż - Zdobienie papierem i lakierem

Jak ze zwykłej doniczki lub starego pudełka zrobić dzieło sztuki? W jaki sposób dać nowe życie zaniedbanemu meblowi albo zapomnianemu talerzowi? Z pomocą przychodzi dekupaż - licząca blisko tysiąc lat technika zdobnicza. Jej ogromną zaletą jest to, że nie wymaga specjalistycznych narzędzi i materiałów, jest prosta i może stać się wspaniałym hobby.

Nordic walking. Z kijkami na spacer

Jest taki sport, który uprawiać mogą wszyscy i wszędzie. Nie wymaga żelaznej kondycji, drogiego sprzętu ani boiska. A do tego jest idealny dla kobiet po czterdziestce, które często nie mają sił ani czasu, by regularnie chodzić na basen albo aerobik.Ten sport to nordic walking, czyli krótko mówiąc chodzenie z kijkami.

Dziecięce atrakcje w Polsce - zabierz pociechę na wycieczkę

Jeżeli chcesz sprawić przyjemność dziecku lub wnukowi, koniecznie wybierzcie się na jednodniową wycieczkę. Nic tak nie zacieśnia więzów jak miło spędzony dzień w jakimś wyjątkowym miejscu. A tych powstaje coraz więcej.

Subskrybuje zawartość