Podróże

Wyspy greckie na wczasy w sezonie 2014

Wyspy greckie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród polskich turystów, którzy doceniają nie tylko piękno ich krajobrazu i dogodne warunki klimatyczne, ale także dobrej klasy, wyspiarskie hotele. Na wczasy w sezonie 2014 r. Polacy chętnie wybierają zarówno kierunki tradycyjne, takie jak Kreta i Rodos, jak też nowe - na przykład Północne Wyspy Egejskie i Wyspy Jońskie.

Kurorty o uznanej renomie na Krecie i Rodos

Wczasy na dwóch kółkach we Włoszech

Lubisz jeździć na rowerze i od zawsze marzyłaś o tym, aby przemierzyć Europę na dwóch kółkach? Warto spełniać swoje marzenia, dlatego jeżeli jednocześnie szukasz unikatowych tras rowerowych oraz sposobu na poznanie pięknych zakątków, wybierz Włochy.
 

Słowackie termy zimą

Na nartach jeździ regularnie tylko ok. 20 procent Polaków, pozostała zdecydowana większość zwykle odpuszcza wyjazd zimowy, gdyż nie będzie uprawiać tego sportu lub nie jest zainteresowana jego nauką. Osoby te mogą udać się na Słowację, ale nie na górzystą północ, gdzie „nie-narciarze” podczas zimy nie czują się najlepiej, ale do miasteczka Velky Meder na południu tego kraju, gdzie znajduje się kąpielisko termalne. Dodatkowo będąc tam można zrobić krótkie wycieczki aż do 3 stolic europejskich tj.

Wiosenne trasy spacerowe w Karkonoszach

Wielkimi krokami zbliża się wiosna – czas, kiedy przyroda budzi się do życia, a my z niecierpliwością czekamy na słońce. Pierwsze pogodne dni to idealny moment, by wybrać się w góry i naładować baterie po zimowej szarówce. Karkonosze oferują szlaki piesze dla każdego – doświadczonych piechurów i początkujących spacerowiczów.

Karkonosze to nie tylko góry

Z badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen Polska wynika, że 48% Polaków wyjechało w tym roku na urlop. Ponad 40% badanych respondentów zdecydowało się na pobyt w górach. Oprócz popularnych Tatr i ich stolicy - Zakopanego, ankietowani wybierali Karkonosze. Region zdobywa coraz większą popularność wśród turystów, dzięki bogatej bazie noclegowej i szerokiej ofercie atrakcji turystycznych.

Jesienne wycieczki po Polsce

Jesień to znakomita  pora roku, aby poznać  najbardziej malownicze zakątki naszego kraju.  Po okresie wakacyjnego oblężenia można spokojnie spacerować po turystycznych szlakach,  rynkach i  uliczkach. Poznawać lokalne atrakcje, zwiedzać zabytkowe kościoły, cerkwie, zamki. Atutem jesiennych wypraw są także niższe niż latem ceny np. noclegów. Szczególnie urokliwe są te mniejsze miasta.

Wakacje jesienią? 4 piękne wyspy do wyboru

Jeżeli jesteś jednym z tych, którzy nie skorzystali z urlopu podczas wakacji, pamiętaj, że są miejsca, w których sezon na słońce trwa cały rok. Jesień jest idealną porą na wyjazd, dlaczego? Niższe ceny, mniejsza liczba turystów na plażach i dostęp do szerokiej gamy możliwości wypoczynku. Archipelag Wysp Kanaryjskich to miejsca, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Wakacje.pl podpowiadają co możemy odnaleźć unikalnego, na każdej z nich.

Podróże za Odrę - Niemcy północne i zachodnie

Część północna Niemiec to plaże, wybrzeża Bałtyku i Morza Północnego, klifowe skały Rugii, morenowe krajobrazy Szlezwiku (Szlezwik-Holsztyn), pustkowia Lünenburger Heide (Dolna Saksonia) oraz jeziora Meklemburgii.

Podróże za Odrę - Niemcy południowe i wschodnie

Niemcy Południowe (Bawaria, Badenia i Wirtembergia) to najbardziej malownicza cześć tego kraju. Oprócz wspaniałych krajobrazów i mnóstwa zabytków atrakcją są także różnorodne festyny.

Podróże za Odrę - kulturalny Berlin

Niemcy – nasz zachodni sąsiad – przez lata kojarzone były głównie z turystyką zarobkową tzw. saksami. Bliższym relacjom nie sprzyjała z pewnością trudna  i bolesna historia oraz utrwalone w mentalności obydwu narodów stereotypy.

Po upływie wielu lat i przemianach społeczno-gospodarczych wzajemne stosunki uległy ożywieniu. Oba kraje skutecznie współpracują na arenie Unii Europejskiej.

To najlepszy czas, aby poznać Niemcy – okryć ich walory turystyczne i kulturowe.

Subskrybuje zawartość