Wczasy na dwóch kółkach we Włoszech

Lubisz jeździć na rowerze i od zawsze marzyłaś o tym, aby przemierzyć Europę na dwóch kółkach? Warto spełniać swoje marzenia, dlatego jeżeli jednocześnie szukasz unikatowych tras rowerowych oraz sposobu na poznanie pięknych zakątków, wybierz Włochy.
 
Półwysep Apeniński to nie tylko unikatowe zabytki sprzed wieków, które obrazują bogactwo tamtejszych miast, ale również wspaniała przyroda, która tworzy malownicze krajobrazy, zarówno te nadmorskie, jak i górskie. Rowerowe wyprawy po Włoszech mogą być doskonałym wyborem nie tylko dla osób ze świetną kondycją, dla których pokonanie trasy rzędu 100 kilometrów nie jest wyzwaniem. Czeka też mnóstwo tras dla początkujących, dlatego takie wczasy dla aktywnych powinny zadowolić każdego amatora dwóch kółek.
 
Malowniczy Trydent – podróże wśród lasów i gór
 
Północ kraju jest w szczególności popularna wśród sportowców wybierających jazdę na rowerach. To właśnie w regionie Trydentu rozgrywane są najcięższe odcinki wyścigu Giro d’Italia, dla znajdzie się też coś dla osób lubiących jazdę rekreacyjną. Szlaki rowerowe koncentrują się tam w dolinie rzeki Etsch i w samych Dolomitach, gdzie czekają już trudniejsze podjazdy. Unikatowe widoki, w tym lazurowych górskich jezior oraz zielonych pastwisk, na długo zapadają w pamięć.
 
Rowerem wokół jeziora Garda
 
Jezioro Garda, które zlokalizowane jest pomiędzy Wenecją a Mediolanem w północnej części kraju, jest uznawane za jedno z najpiękniejszych jezior we Włoszech. To popularna atrakcja turystyczna także wśród rowerzystów. Wokół jeziora wiodą trasy rowerowe o długości ponad 200 kilometrów. Szlak Mountain & Garda Bike powinien zainteresować wymagających posiadaczy rowerów górskich, ale czekają też łagodniejsze ścieżki.
 
Toskania – dla miłośników zabytków
 
Jazdę na rowerze można również związać ze zwiedzaniem. Doskonałym kierunkiem będzie w tym przypadku Toskania. To tutaj dostępnych jest mnóstwo dobrze przygotowanych szlaków, a także czekają liczne znane zakątki, w tym Siena, Piza, Livorno czy Florencja. To świetny wybór dla osób, które nie chcą poświęcać swojego czasu tylko na pedałowanie, ale także na zgłębienie włoskiej kultury.
 
Emilia Romana – nad morzem i wśród gór
 
Region Emilia Romana oferuje również mnóstwo tras rowerowych, w tym między innymi wiodących doliną rzeki Po oraz wzdłuż Apeninów. To tutaj można odwiedzić takie miasta jak Bolonia, Rawenna, Parma, Modena czy Ferrara. Czekają zróżnicowane trasy, zarówno pagórkowate ścieżki pośród pól i strome podjazdy, jak i bardziej płaskie drogi dla mniej doświadczonych rowerzystów.
 
Zorganizowanie wycieczki z rowerami do Włoch wcale nie jest skomplikowane. Teraz można kupić ją od razu w biurze podróży. To najwygodniejsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą w pełni cieszyć się komfortowymi, ale także pełnymi aktywności wakacjami.Komentarze:

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.