"Wychowawcze czary-mary" - nowocześnie o wychowaniu dzieci

Opis książki: Rodzicu, nie panikuj! Dr Thomas W. Phelan , autorytet w zakresie wychowania dzieci, zdradzi Ci kilka magicznych metod wychowawczych, dzięki którym Twoje dzieci, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przestaną marudzić i kłócić się, a zaczną ochoczo sprzątać po sobie, bez grymasów jeść obiad i kłaść się punktualnie do łóżka!

Przyjście na świat pierwszego dziecka jest szokiem — i to dużym — a udane rodzicielstwo to najtrudniejszy egzamin w życiu. Chcecie, by pociechy Was słuchały i byście mogli się nimi cieszyć? Pragniecie wychować je na wesołych, pewnych siebie i kompetentnych ludzi? A jednocześnie słowo "dyscyplina" kojarzy Wam się z zimnym chowem cieląt?

Autor tej książki podchodzi z humorem, wyrozumiałością oraz wieloletnim doświadczeniem do niełatwego zadania utrzymania dzieci w ryzach. Przedstawiony w niej program opiera się na założeniu, że wychowywanie dzieci powinno się traktować co najmniej z taką samą starannością, jak pracę zawodową. Nie ulega kwestii, że pewne przeszkolenie znacznie ułatwi nam to zadanie.

Nie potrzebujesz grubego podręcznika, według którego musisz zachowywać się jak geniusz, święty lub psycholog, aby wychować emocjonalnie inteligentne dzieci. Odkryj, że cisza może przemawiać głośniej niż słowa — i odzyskaj radość z posiadania rodziny!



Komentarze:

Tenia1 napisane 6 lat 9 tygodni temu

Nie ma jednej zasady w wychowywaniu dzieci, każde jest inne i inaczej trzeba do niego podejść.

haniania napisane 7 lat 32 tygodnie temu

Wychowanie dzieci - ten etap mam już za sobą. I powiem krótko: w wychowywaniu musi być zachowana równowaga między wychowywaniem sercem a wychowywaniem rozumem.

haniania

redaktor forum

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.