Zakupy w internecie – gdzie szukać niskich cen

Zakupy w internecie stały się codziennością. Coraz częściej zamiast zatłoczonych galerii handlowych wybieramy zacisze własnego domu i z kubkiem ciepłej herbaty polujemy na okazje przed monitorem komputera.

Internetowe sklepy i pasaże, podobnie jak te prawdziwe zachęcają nas promocjami i wyprzedażami. Jednak też podobnie jak te prawdziwe potrafią sprawić, że wspaniała na pierwszy rzut oka okazja ostatecznie sporo może nas kosztować. Jak więc sprawdzić czy w gąszczu internetowych sprzedawców i naganiaczy trafiliśmy na tę jedyną?

Polowanie na okazję


Najprostszym sposobem na znalezienie dobrej ceny za dobry towar jest, jak w życiu, szukanie przecen. W internecie aż roi się od stron zajmujących się tylko tą formą handlu. Wystarczy w okno google`a wstukać wyraz „wyprzedaże”, by otworzyć bramę do kilkudziesięciu marketów pełnych prawdziwych okazji.

Wybierać możemy wśród elektroniki, sprzętu AGD, sprzętu sportowego, a co najważniejsze mody, bielizny, toreb i butów. Ceny na portalach wyprzedażowych są z reguły niższe od sklepowych od kilku do kilkuset złotych. Minusem tej formy zakupów jest konieczność zarejestrowania konta, która wiąże się z podaniem danych personalnych i adresu email. Chcąc uniknąć dziesiątek maili z informacjami o nowych superofertach warto założyć zupełnie nowe konto pocztowe poświęcone tylko zakupom. Wszystkie „superoferty” trafiać będą do jednej skrzynki nie zaśmiecając nam tej właściwej. Zaglądać będziemy do niej, gdy przyjdzie nam akurat na to ochota, a nie wtedy, gdy będzie sobie życzył tego sprzedawca.

Prym wśród serwisów wyprzedażowych wiodą: często polecany kdc.pl, skupiający się na książkach, biżuterii i upominkach oraz zlotewyprzdedaze.pl, na których za niewielkie pieniądze kupimy końcówki markowych serii min. od Calvina Kleina, Ice Berga czy Emporio Armani. Pozostając przy modzie warto też wspomnieć o mocno promowanym buyvip.com, na którym dostaniemy przecenione ciuchy najlepszych światowych projektantów.

Poza nimi wyprzedaże proponują też min. taktanio.pl (od bielizny po telewizory), wyprzedazebielizny.pl (bielizna), koncowki.redart.pl (ubrania, bielizna, buty) i dziesiątki pomniejszych witryn, na które warto czasem zajrzeć.

Prócz portali zajmujących się bezpośrednią sprzedażą w internecie dostępne są również serwisy, które poinformują, gdzie w naszym mieście zapolować na najlepsze przeceny i wyprzedaże. By zaplanować sobie rajd po sklepach warto zajrzeć na wyprzedaze.wp.pl oraz wielkiepromocje.pl

Tanio ale nie zawsze pewnie


Innym sposobem na szukanie niskich cen są portale aukcyjne. Tu, podobnie jak na pchlim targu, przy odrobinie szczęścia możemy znaleźć prawdziwe okazje zarówno wśród używanych jak i nowych przedmiotów. Większość serwisów podzielona jest na jasne i czytelne kategorie, w których znajdziemy interesujący nas towar. Niektóre rzeczy możemy kupić po ustalonej z góry przez sprzedawcę cenie (np. opcja „Kup teraz” na Allegro.pl), jednak prawdziwe okazje czekają podczas