Profilaktyka zdrowia

Czy lektura e-booków na czytnikach jest zdrowa dla wzroku?

Czytanie e-booków na różnych urządzeniach staje się coraz bardziej popularne. Wśród nich dominują czytniki, jednak wiele osób nadal czyta e-booki na komputerze. Firma Virtualo dystrybutor książek elektronicznych zapytała, więc o opinie lekarzy okulistów, aby dowiedzieć się co myślą o nowoczesnych formach czytania.

Tężnia solankowa – co warto o niej wiedzieć

Tężnie solankowe kojarzą nam się z zabiegami uzdrowiskowymi. Jednak dziś z tego naturalnego sposobu regeneracji organizmu korzystać można nie tylko w leczniczych kurortach. Coraz częściej buduje się je także w centrach zdrowego wypoczynku i fitnessu. Rosnąca popularność solankowych kuracji nie powinna dziwić – dostarczają one wielu niezbędnych mikroelementów takich jak: jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo czy sód. Jak korzystać z tężni, aby najlepiej wykorzystać ich właściwości?

Dawno, dawno temu...

Medycyna kontra finanse, czyli co polski pacjent wiedzieć powinien

Na co może liczyć polski pacjent korzystający z usług NFZ? Jakie problemy wiążą się z prywatnymi wizytami lekarskimi? I najważniejsze – w jaki sposób to drugie rozwiązanie odbija się na naszym domowym budżecie? Oto odpowiedzi na tak często zadawane przez polskich pacjentów pytania.

NFZ – ochrona zdrowia dla cierpliwych

Pokonaj bezsenność

Sen jest jedną z najważniejszych potrzeb fizjologicznych człowieka. Umożliwia regeneracje całego ciała oraz prawidłowy przebieg procesów psychicznych. Przeciętny człowiek przesypia 6-8 godzin na dobę, co daje mu 20 lat w ciągu całego życia.

Zdrowie w garści

Cierpliwość i czas, oto warunki spokojnego korzystania z usług publicznej służby zdrowia. Kto jednak ma na to ochotę? Dzięki prywatnym ubezpieczeniom medycznym zyskujemy to, co najcenniejsze: szybki dostęp do lekarza i gwarancję profesjonalnego podejścia do naszego zdrowia.

Jak uniknąć problemów z kręgosłupem

Jak uniknąć schorzeń kręgosłupa i związanych z nimi niedogodności?  W jaki sposób uczynić profilaktykę częścią swojego „normalnego” planu dnia?

Praca przy komputerze nie musi być udręką

Jak wynika z przeprowadzonych w tym roku ogólnopolskich badań „Ergotest”, stanowiska pracy zaledwie 2% ankietowanych całkowicie spełniają wymogi ergonomii*. Natomiast aż 53% respondentów pracujących za biurkiem odczuwa bóle pleców lub karku. Jak powinno zostać urządzone funkcjonalne stanowisko, aby praca przy komputerze nie była męczarnią i jakie są sposoby niwelowania ewentualnych dolegliwości? Odpowiemy wspólnie z Jackiem Poznańskim, ekspertem z firmy Tempur Polska.

Ergonomia przede wszystkim

„Między nami kobietami” - diagnostyka i leczenie mięśniaków macicy

Polki, uważane za jedne z piękniejszych kobiet świata, troszczą się o to, by wyglądać atrakcyjnie. Stosują diety, odwiedzają fryzjera, śledzą trendy obowiązujące w modzie. Najważniejszą kwestię – własne zdrowie odsuwają jednak na dalszy plan – niewiele z nich decyduje się na regularne wizyty u lekarza specjalisty i wykonywanie badań kontrolnych.

„Między nami kobietami” – dlaczego tak ważne są regularne kontrole u ginekologa?

Kilka sposobów na spokojny i zdrowy sen

Jaka czynność, którą wykonujesz dzień w dzień jest najbardziej czasochłonna? Jedzenie? Mamy nadzieję, że nie. Siedzenie przy biurku? Oby nie. Oglądanie telewizji? Nie. To spanie. Dziennie spędzamy od 6 do 10 godzin w łóżku. To jedna trzecia całego życia. A kiedy dokuczają ci bóle pleców, mogą to być najważniejsze chwile w ciągu dnia.

Lekarze w Twoim mieście

Lekarz nie tylko diagnozuje choroby i leczy pacjentów. Profesja lekarza to szczególny zawód zaufania społecznego, wymaga nie tylko rozległej wiedzy, ale i empatii w kontaktach z pacjentami. Osoba wykonująca ten zawód musi lubić ludzi.

Subskrybuje zawartość