Alkohol a zdrowie seksualne mężczyzn

Alkohol a zdrowie seksualne mężczyzn

Alkohol i impotencja to dwie części jednej całości. A jedna część może spowodować inną. Napoje alkoholowe osłabiają krążenie krwi w organizmie i mogą prowadzić do zaburzeń erekcji. Z kolei niepowodzenie w łóżku u mężczyzn może prowadzić do alkoholizmu. Niektórzy mężczyźni uważają, że picie alkoholu ma pozytywny wpływ na potencję. Z jednej strony jest to prawdziwe stwierdzenie, ponieważ alkohol prowadzi do wzrostu popędu seksualnego, zapobiega przedwczesnemu wytryskowi. Z drugiej strony nadużywanie alkoholu prowadzi do impotencji. Dlaczego to się dzieje?

Alkohol a zdrowie seksualne mężczyzn

Jak już wspomniano, niewielka ilość napoju alkoholowego pomaga mężczyźnie nabrać pewności siebie, prowadzi do zwiększenia popędu seksualnego oraz wydłuża czas trwania stosunku. Dlatego nie jest zabronione wypicie małej ilości niezbyt silnego alkoholu przed seksem, który pomoże się zrelaksować i sprawi, że stosunek seksualny będzie bardziej żywy i zmysłowy. Jeśli jednak mężczyzna często używa alkoholu, jako środka na chwilowe zwiększenie potencji i wydłużenie czasu trwania stosunku, może wpaść w uzależnienie nie tylko fizjologiczne, ale także psychiczne. Z biegiem czasu intymność straci swoją dawną ostrość, a do odczuwania tej samej przyjemności potrzeba będzie coraz więcej alkoholu. Trzeźwy seks nie będzie satysfakcjonujący. Dlatego można śmiało stwierdzić, że w przyszłości nie będzie ochoty na seks bez alkoholu, ale minie niewielka ilość czasu, a mężczyzna odczuje osłabienie erekcji, po którym nadejdzie impotencja. Więcej o tej przypadłości pod adresem https://www.aptekakamagra.pl

W przypadku alkoholizmu u mężczyzn obserwuje się następujące problemy seksualne:

  • Zmniejszony popęd seksualny.
  • Osłabienie erekcji.
  • Słaby wzwód
  • Szybki lub opóźniony wytrysk .

Wszystkie te czynniki prędzej czy później doprowadzą do impotencji, z którą nie będzie łatwo sobie poradzić. Ponadto udowodniono, że nadmierne nadużywanie alkoholu prowadzi nie tylko do zaburzeń erekcji, ale także zapalenia gruczołu krokowego. Wielu mężczyzn wie, że nadmierne spożywanie napojów alkoholowych negatywnie wpływa na erekcję, a o pełnym współżyciu seksualnym w ogóle nie ma, co mówić. Stan ten obserwuje się u mężczyzn, ponieważ alkohol spowalnia pracę wątroby, hamowany jest testosteron, który odpowiada za sprawność seksualną mężczyzn.

Piwo to z jednej strony lekki, niskoalkoholowy napój, ale z drugiej strony zawiera żeńskie hormony, które działają dokładnie odwrotnie do męskiego hormonu. Po nadmiernym piciu dzień wcześniej, rano u mężczyzn może dojść do samoistnego wzwodu. Dlatego wielu mężczyzn uważa, że alkohol ma pozytywny wpływ na erekcję. Ale w rzeczywistości sytuacja jest odwrotna. Tyle, że wątroba pod wpływem alkoholu wytwarza określone substancje, które czasowo zwiększają aktywność męskich hormonów. Statystyki medyczne pokazują, że przewlekły alkoholizm prowadzi do impotencji w 99,9% przypadków. U mężczyzn obserwuje się nie tylko słabą erekcję, ale także ujawniają się problemy z funkcją rozrodczą, co prowadzi do bezpłodności. Systematyczne nadużywanie napojów alkoholowych prowadzi do zaburzenia funkcjonalności wątroby, w wyniku, czego odpowiednio obniża się poziom testosteronu w organizmie, pojawia się dysfunkcja seksualna.

Zaburzenia erekcji spowodowane alkoholizmem

Niestety rzadko ktoś samodzielnie przyznaje, że ma problem z napojami alkoholowymi. Mężczyźni nadużywający alkohol, tłumaczą pogorszenie erekcji z różnych powodów, ale nie jest to zły nawyk. Przewlekłe zmęczenie, brak snu i odpoczynku, problemy w pracy, zły nastrój z tymi przyczynami mężczyźni wiążą swoje zaburzenia seksualne. I w tym okresie następuje kryzys sytuacji, który z biegiem czasu będzie trudny do odwrócenia.

U mężczyzn wychodzą na jaw:

Na tle nadużywania alkoholu mężczyźni przestają mieć erotyczne sny, które zwykły mężczyzna ma kilka razy w miesiącu. Penis podczas erekcji jest zwiotczały, podniecenie zanika podczas stosunku. Wytrysk nie występuje przez długi czas lub jest całkowicie niemożliwy do osiągnięcia. Wrażenia wynikające z intymności zmieniają się, w szczególności są znacznie przytępione. W rezultacie następuje absolutna impotencja seksualna. Ciekawostką jest fakt, że mężczyźni, którzy obserwują wymienione powyżej objawy, nie podejmują żadnych działań w celu normalizacji swojego życia seksualnego. Dzieje się tak, dlatego, że mężczyzna, nawet na poziomie emocjonalnym, nie szuka intymności z kobietą. Staje się bezsilny nie tylko w fizjologicznym sensie tego słowa, ale także w psychologicznym.

Skutki picia alkoholu

Zaburzenia erekcji to nie jedyne konsekwencje, jakie mogą wywołać napoje alkoholowe. Rozwój zaburzenia funkcjonalności jąder nie jest wykluczony, rozmiar narządu rodnego może się zmniejszyć, piersi mogą wzrosnąć. W rzeczywistości istnieje wiele opcji, które pomogą rozwiązać problem, ale żadna z nich nie wyleczy z impotencji, jeśli mężczyzna nie zdaje sobie sprawy, że winny jest alkohol. Jedynym sposobem na przezwyciężenie problemów w życiu seksualnym jest całkowite zaprzestanie picia alkoholu. Tylko w takim przypadku możliwy będzie powrót do normalnego, aktywnego życia seksualnego.

Nadużywanie alkoholu może prowadzić do:

Produkcja testosteronu w organizmie jest znacznie zmniejszona, z czasem męski hormon stanie się niezwykle mały. Znacząco wzrasta poziom żeńskich hormonów, w wyniku, czego włosy mogą zacząć wypadać, piersi zaczną rosnąć. Napoje alkoholowe zawierają znaczną ilość kalorii, co może przyczynić się do przybrania dodatkowych kilogramów. Z kolei tłuszcz w organizmie jest kolejnym czynnikiem wpływającym na zaburzenia erekcji. W zatruciu alkoholowym mężczyźni często zapominają o antykoncepcji, co znacznie zwiększa ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową i zakaźnymi. W związku z tym można stwierdzić, że spożywanie (okazjonalnie) alkoholu pomaga wydłużyć czas trwania stosunku, zwiększa wrażliwość i chwilowo zwiększa potencję. Z kolei nadużywanie alkoholu prowadzi do impotencji i innych problemów zdrowotnych u mężczyzn.

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *