pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy – najpiękniejsza biżuteria damska

Biżuteria dla kobiet jest elegancka i wysublimowana. Kobiety uwielbiają kiedy biżuteria damska się błyszczy, a jednocześnie ma oryginalne wzornictwo, które przykuwa uwagę. Tak tez jest w przypadku najchętniej wybieranej biżuterii kobiecej, jakim jest pierścionek zaręczynowy. To najpiękniejszy i najważniejszy model biżuteryjny. Stanowi on o miłości i szacunku dla bliskiej osoby. Dlatego nie może być wybrany przypadkowo. Każdy mężczyzna, kiedy ma przekonanie, że znalazł miłość swojego życia i to z nią chce dzielić wszystkie swoje dni, decyduje się na oświadczyny. Nieodłącznym elementem tego wydarzenia są kwiaty i właśnie pierścionek zaręczynowy.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Zwykle panowie stawiają w tym przypadku na klasykę i decydują się na wybór tradycyjnego wzoru pierścionka zaręczynowego. Jednak należy pamiętać, żeby dopasować pierścionek przede wszystkim do upodobań ukochanej. I to właśnie tym elementem należy się kierować.  Pierścionek może zostać także spersonalizowany. To za sprawa grawerowania można nadać mu wyjątkowy, indywidualny charakter. Zawsze o tę możliwość warto dopytać podczas składania zamówienia. Należy tez wziąć pod uwagę, że na pierścionku powierzchnia nie jest zbyt duża, dlatego grawer powinien stanowić jedynie kilka znaków. Na pierścionkach lub obrączkach zwykle dedykuje się ważną datę lub imię.  Warto jednak wziąć pod uwagę, że personalizowane przedmioty nie podlegają gwarancji. Ponadto w przypadku konieczności zmniejszenia rozmiaru pierścionka grawer może ulec zniszczeniu. Pierścionek zaręczynowy to nie jest tania biżuteria damska, dlatego wszystkie możliwości należy wcześniej rozpatrzeć. W sklepie internetowym każdy pierścionek zaręczynowy zostaje zapakowany w ozdobne pudełko, które dodatkowo doda świetności wydarzeniu. 

Grawer – czy decydować się na personalizowanie prezentu? Biżuteria damska z wyjątkową oprawą

Grawerowanie daty, sentencji lub imienia na biżuterii stanowi o jego indywidualnym charakterze, a takie gest zdecydowanie doceni obdarowywana osoba. Jednak warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze należy wiedzieć, że grawer jest wykonywany dwiema możliwościami: maszynowo lub ręcznie. Obie metody są piękne i trwale. Grawer ręczny jest zdecydowanie bardziej indywidualny, maszynowy z kolei nie wymaga dużej precyzji i zawsze jest wyraźny. Ważne jest także to, że nie każdy przedmiot można wygrawerować. Konieczna w tym przypadku jest odpowiednia powierzchnia: szerokości grubość. Cieniutkie obręcze pierścionków nie są możliwe do naniesienia na nie sentencji, bądź cyfr, liczb. Jednak w takim przypadku, można pomyśleć o zakupie specjalnego opakowania na biżuterię z grawerem.